نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/3      14:38:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:318


نسخه چاپی
امام جمعه کیش:
باید فرهنگ دینی را در جامعه تزریق کنیم
گروه استان ها - کیش - امام جمعه کیش با اشاره به اینکه فرهنگ دینی مانند هوای پاک برای جامعه ضروری است گفت: باید فرهنگ دینی را در میان جامعه وخانواده ها تزریق کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام "حسن زاده" امام جمعه کیش در مراسم تجلیل از فرهیختگان فرهنگی فرماندهی انتظامی ویژه کیش با بیان اینکه برگزاری همایش فرهیختگان فرهنگی به عنوان یکی از نخستین فعالیت های فرماندهی نیروی انتظامی کیش را به فال نیک می گیرم اظهار کرد: فرهنگ برای جامعه به مصداق هوا برای نفس کشیدن انسان است و همانگونه که بدون هوای پاک و سالم انسان قادر به نفس کشیدن و زندگی نخواهد بود بدون فرهنگ نیز روح جامعه در معرض آسیب و مسمومیت قرار خواهد داشت.

وی با تقدیر از حرکت عمیق فرهنگی نیروی انتظامی و تاثیر مثبت آن بر مجموعه و خانواده بزرگ نیروی انتظامی این حرکت معنوی را بسیار ارزشمند توصیف کرد و افزود: برای رسیدن روح انسان به تعالی نیاز است تا فرهنگ صحیح دینی، اسلامی و قرآنی در میان محیطی که در آن زندگی می کنیم گسترش یابد.

امام جمعه کیش تصریح کرد: برای اینکه جامعه به سوی معنویت حرکت کند همه ما موظف هستیم که فرهنگ دینی را در جامعه تزریق کنیم.

وی با بیان اینکه حرکت فرهنگی نیروی انتظامی در راستای شناسایی فرهیختگان فرهنگی و توانمندی های مختلف حوزه های فرهنگی در میان خانواده های نیروی انتظامی امری بسیار ارزشمند است افزود: شناسایی، تشویق، اموزش و تجلیل از فرهیختگان فرهنگی بسیار ضروری و کار مهمی است که نیروی انتظامی به آن ورود کرده است زیرا هر چه برای کارهای فرهنگی هزینه کنیم ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در کیش از فرمانده انتظامی ویژه کیش درخواست کرد تا قاطعانه با معضل ماهواره برخورد کند و افزود: بی حجابی و بی بند و باری تجدد نیست و دشمن به نام تجدد گرایی و آزادی ریشه های خانواده ها را نشانه رفته است و باید بدانیم که پوشش نه تنها محدودیت نیست بلکه برای زن مسلمان یک حفاظ امن و مصونیت است ما باید حجاب و پوشش اسلامی را از حضرت زهرا(س) بیاموزیم که حتی در برابر نابینا نیز پوشش اسلامی خود را حفظ می کند؛ زن مسلمان اسلامی باید الگوی خود را از حضرت فاطمه بگیرد و به ایشان اقتدا کند.

بر پایه این گزارش، همایش تجلیل از فرهیختگان فرهنگی انتظامی ویژه کیش با حضور امام جمعه کیش، رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی ویژه کیش، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان و جمعی از روسای و فرماندهان انتظامی و فعالان فرهنگی و قرآنی نیروی انتظامی کیش و خانواده های آنان در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون