نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/6      13:39:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:175


نسخه چاپی
کشف 440 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان مرکزی
گروه استان‌ها – مرکزی – فرمانده انتظامی استان از کشف 440 ميليارد ريال انواع كالاي قاچاق در طرح‌های عملياتی پليس استان در 10 ماهه نخست امسال خبر داد .

سردار "كيومرث عزيزي" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس دراین‌ باره بيان داشت: با توجه به تأثیرات منفي قاچاق كالا در كاركردهاي مختلف يك نظام اجتماعي، نيروي انتظامي با توجه به شرح مسئولیت‌های قانوني، برنامه‌ریزی گسترده‌ای در مقابله با قاچاق كالا كرده است.

وي با بيان كشف حدود 440 ميليارد ريال انواع كالاي قاچاق در عمليات پليس در10 ماهه نخست سال جاري گفت: اين ميزان كشفيات در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته در حدود 58 درصد افزايش داشته است.

اين مقام ارشد انتظامي در استان مركزي با تأکید بر تشديد طرح‌های مبارزه با قاچاق كالا در اين استان افزود: در اين عملیات ها يك هزار و 126 قاچاقچي كالا دستگير و 374دستگاه وسيله نقليه از آنان كشف شد.

فرمانده انتظامي استان مركزي در ادامه تصريح كرد:‌ در70 مورد از پرونده‌های تشکیل‌شده، ارزش ريالي محموله‌های کشف‌ شده بيش از يك ميليارد ريال و در 84 پرونده نيز ارزش اين كالاها بيشتر از یک‌ صد ميليون ريال بوده است.

سردار عزيزي در پايان بر مشاركت آحاد جامعه در تأثیرپذیری اقدامات مقابله‌ای در برخورد با قاچاق كالا گفت: مقابله جدي با جرايم اقتصادي به‌ویژه قاچاق كالا و ارز، ضرورت همكاري و هماهنگي تنگاتنگ شهروندان با نهادهاي مقابله‌کننده را می‌طلبد كه اين امر تنها با بسيج جامعه از طريق آموزش عمومي و ارتقاء سطح آگاهي مردم و نهادينه شدن فرهنگ حمايت از كالاي ايراني محقق می‌شود.

اين مقام ارشد انتظامي خاطر نشان كرد: با توجه به ماهيت پيچيده و فني و پنهاني بودن ارتكاب بسياري از جرايم، با ترويج فرهنگ گزارش دهي جرايم به ويژه در حوزه اقتصاد و قاچاق توسط شهروندان، می‌توان نسبت به حاكميت فرهنگ مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی در جامعه بیش‌ازپیش اميدوار بود كه اين مهم در راهبردهاي ناجا با كيفي سازي خطوط تلفن 110 و اجراي طرح تجميع 110 در استان به خوبي اجرايي و تقويت شاخصه‌های آن دنبال می‌شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون