نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/7      15:17:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:230


نسخه چاپی
کشف 114 تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان
گروه استان ها-سیستان و بلوچستان- فرمانده انتظامی استان در نشست خبری با اصحاب رسانه از کشف 114 تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "محمد قنبری" در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان مطالبی در خصوص پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، چهلمین سال عمر مبارک جمهوری اسلامی را سال بعثت دولت ساز انقلاب بزرگ اسلامی حضرت امام خمینی(ره) دانست و سیمای چهل ساله نیروی انتظامی را سرشار از تحول و حرکت های سازنده خواند.

سردار قنبری از جمله دستاوردهای ناجا در چهل سالگی انقلاب را سازندگی، محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مردم دانست و گفت: فعال کردن سامانه جامع خدمات پلیس های تخصصی، دستاوردهای صنایع دفاعی ، طراحی و معماری پلیس آینده مرکز مطالعات راهبردی ناجا، خدمات پلیس +10، ابزارها ارتباطی با مردم نظیر تشکیل مرکز نظارت همگانی ( 197 ) از دیگر دستاوردهای ناجا می باشد.

وی در ادامه به تشریح برخی از برنامه های فرماندهی انتظامی استان در دهه مبارک فجر پرداخت و گفت: در همین راستا در دهه مبارک فجر اقداماتی همچون افتتاح مرکز تجمیع خطوط 110، برپایی غرفه فرهنگی و نمایشگاه آسیب های اجتماعی در مسیر راهپیمایی یوم الله22 بهمن ، طرح مردم یاری بهداری خواهیم داشت.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان  در ادامه با اشاره به اینکه 90 درصد جرایم در استان کشف شده و مدت زمان وقوع جرایم کاهش یافته است، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان در روند افزایش جرایم در کشور رتبه 33 را دارد که این بدان معنا است که از نظر افزایش وقوع جرم 32 استان از سیستان و بلوچستان جلوتر هستند و شرایط استان نسبت به دیگر استان ها مطلوب تر است.

وی با اشاره به کشف 114 تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون اظهار داشت: این میزان نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته 10 درصد رشد داشته و در همین رابطه 12 هزار و 308 نفر معتاد متجاهر جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد معرفی که این میزان نیز نسبت به مدت مشابه 71 درصد رشد داشته است.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: در راستای مبارزه با قاچاق فرآورده های سوختی نیز از ابتدای سال جاری تاکنون 12 میلیون لیتر از انواع مشتقات نفتی کشف کرده ایم که نشان از 65 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بوده است.

وی در خاتمه بر تعامل هرچه بیشتر رسانه ها با نیروی انتظامی در راستای انعکاس عملکرد پلیس و ارتقاء احساس امنیت  در بین شهروندان تاکید کرد و گفت: رسانه ها با دور کردن احساس ناامنی از فضای ذهنی افراد و جامعه به گونه ای عمل کنند که ضمن انعکاس واقعیت ها، از بزرگ نمایی ناهنجاری ها و کاستی ها خودداری شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون