نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/8      8:48:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:224


نسخه چاپی
كشف 5 تن و 651 كيلوگرم انواع مواد مخدر در استان مركزي
گروه استان‌ها- مركزي- فرمانده انتظامي استان از كشف 5 تن و 651 كيلوگرم انواع مواد مخدر در عملیات‌ پليس استان در 10 ماهه نخست امسال خبر داد.

سردار "كيومرث عزيزي" فرمانده انتظامي استان مركزي در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با اشاره به تأثیرات سوء گسترش مواد مخدر در تخريب فرهنگ و ارزش‌های يك جامعه بيان داشت: بر اساس ، اصول و ارزش‌های اسلامي، شهروندان يك جامعه نقش عمده‌ای در تقويت اقتدار و امنيت كشور داشته و هر عاملي كه به وفاق و ارزش‌های متعارف جامعه، آسيب بزند، در واقع تأثیر منفي بر امنيت فرهنگي جامعه و سلامت اخلاقي آن جامعه داشته و بايستي در مقابله با آن از تمامي ظرفیت‌ها بهره جست.

وي گسترش روزافزون اعتياد و گرايش بخش مهمي از سرمايه و نيروی كار جامعه به مواد مخدر را يك معضل اجتماعي دانست و افزود: متأسفانه جوانان كه نيروي مولد و پشتوانه توسعه آينده به شمار می‌آیند، جزء اولين قربانيان اين سوداگري هستند و كشور ما به واسطه همجواري با كشوري كه اصلی‌ترین منشأ كشت،‌ توليد و به تبع آن فعاليت مجرمان جرايم سازمان‌یافته و فرامرزي است، در معرض بيشترين خسارات انساني و عواقب مخرب ناشي از قاچاق و اعتياد قرار دارد.

سردار عزيزي تصريح كرد: هم اكنون جمهوري اسلامي ايران به عنوان پرچمدار مبارزه با مواد مخدر به موازات اقدامات و تدابير مقابله‌ای با بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمي، بومي و جلب مشارکت‌های عمومي، برنامه‌های فراگيري در مبارزه و پيشگيري از آسیب‌های اين معضل در دست دارد.

اين مقام ارشد انتظامي استان مركزي در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی پليس استان مركزي در مبارزه با مواد مخدر گفت: در 10 ‌ماهه نخست سال جاري در يك برنامه‌ریزی هدفمند و با بازنگري طرح‌های عملياتي، در حدود 5 تن و 651 كيلوگرم انواع مواد مخدر در استان كشف و 22 باند سازماندهي شده مواد مخدر منهدم و 271 نفر قاچاقچي نيز دستگير شده است.

سردار عزيزي به برنامه‌ریزی پليس در دستگيري خرده‌فروشان مواد مخدر و ساماندهي معتادان نيز اشاره داشت و گفت:‌ در اين بازه زماني 12 هزار و 525 نفر معتاد دستگير و با هماهنگي دستگاه‌های مسئول، به مراجع قضائي و يا کمپ‌های ترك اعتياد معرفی‌شده‌اند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون