نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/9      9:13:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:239


نسخه چاپی
تحلیلی بر نقش حافظان امنیت در جامعه از نگاه مقام معظم رهبری
گروه اجتماعی - از مجموع بیانات گهربار مقام معظم رهبری که دوم دی ماه امسال در جمع فرماندهان ناجا ایراد فرمودند، چنین بر می آید که ایشان نیروی انتظامی را به عنوان نماینده کل نیروهای مسلح و حتی کل نظام جمهوری اسلامی انتخاب کرده اند.
 

دوم دی ماه سال جاری، سردار "حسین اشتری"، فرمانده ناجا به همراه جمعی از معاونان نیروی انتظامی و فرماندهان انتظامی استان ها خدمت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) شرفیاب و از  فرمایشات حکیمانه معظم له و توصیه ها و سفارش های ایشان برای ارتقای جایگاه ناجا در جامعه بهره مند شدند.

فرمانده کل قوا، در این دیدار که در فضایی بسیار صمیمی انجام شد رضایت خود را از پیشرفت ها و روندهای جاری در نیروی انتظامی ابراز کردند و ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های حافظان نظم و امنیت بر استمرار این پیشرفت‌ها تاکید ورزیدند.

بی شک رضایت ولی امر مسلمین برای ما بسیار مهم و مایه افتخار و مباهات است و این رضایت را می توان به عنوان سرمایه اجتماعی فوق‌العاده برای ناجا قلمداد کرد.

علاوه بر این ایشان فرموند: «الحمدالله نیروی انتظامی پیشرفت‌های خوبی داشته و اگر بخواهیم نیروی انتظامی در تراز انقلاب اسلامی و نظام‌اسلامی داشته باشیم باید این پیشرفت ها استمرار پیدا کرده و با شتاب بیشتری ادامه پیدا کند و شما می توانید».

معظم له همچنین فرمودند: «شما به ویژه نیروهای کلانتری‌ها و پاسگاه ها در بین نیروهای مسلح به جهت اینکه در معرض نگاه و قضاوت عمومی قرار دارید مانند ویترین نظام هستید و هر قضاوتی که مردم در خصوص شما داشته باشند این قضاوت آنها در درجه اول به کل نیروهای مسلح و در درجه بعد به کل نظام تعمیم پیدا می کند».

فرمانده معظم کل قوا خاطر نشان کردند: «باید به نحوی عمل کنید که برداشت مردم از نیروی انتظامی یک نیروی مقتدر، عادل و هوشیار باشد. آن وقت اگر مردم چنین برداشتی از نیروی انتظامی پیدا کردند نگاهشان به کل نیروهای مسلح و نظام سوق پیدا می کند».

با کمی دقت بر فرمایشات فرمانده معظم کل قوا در می یابیم که کلانتری ها و پاسگاه ها مهم‌ترین و کلیدی ترین مکان هایی هستند که می‌توانند در نوع نگاه مردم به نیروهای مسلح و کل مجموعه نظام تاثیرگذار باشند. بنابراین بایستی از رفتار و منش خاص و منحصربه فردی برخوردار باشند.

بررسی فرمایشات رهبر معظم انقلاب نشان می دهد که معظم اله تا به امروز از چنین واژگانی در مورد ناجا استفاده نکرده هیچ گاه کل نیروهای مسلح را با نیروی انتظامی مقایسه نکردند.

از بیانات گهربار مقام معظم رهبری بر می آید که ایشان نیروی انتظامی را نماینده کل نیروهای مسلح و حتی کل نظام جمهوری اسلامی انتخاب کردند و این مسئولیت بسیار سنگینی است که بر دوش ناجا قرار داده شده است.

بی شک برای اینکه بتوانیم مسئولیت نمایندگی نیروهای مسلح و نظام جمهوری اسلامی را به خوبی انجام دهیم اولین گام آن داشتن بصیرت است.

معنی و مفهوم بیانات معظم له نشان می دهد که ایشان شایستگی نمایندگی نیروهای مسلح و نظام جمهوری اسلامی ایران را در نیروی انتظامی که پرچمدار امنیت کشور است دیده اند.

مطمئناً نماینده باید رفتار، منش، کردار، گفتار و عمل او به شخصی که نمایندگی او را دارد نزدیک باشد. نیروهای انتظامی قبل از اینکه بخواهند نماینده کل نظام باشند در درجه اول انسان هستند و انسان هم نمایندگی حق تعالی بر روی کره زمین را برعهده دارد بنابراین بایستی تمام صفات پسندیده حضرت حق در وی بروز و ظهور کند.

در فرمایشات مقام معظم رهبری نیزآمده که نیروی انتظامی نمایندگی کل نیروهای مسلح و کل نظام جمهوری اسلامی را برعهده دارند و در بیان دلیل آن نیز می فرمایند: «چون شما جلوی چشم مردم قرار دارید.»

بنابراین رفتار نیروهای انتظامی متعلق به خود نیست بلکه رفتار این نیروها به کل نیروهای مسلح و کل نظام برمی گردد و باید طوری رفتار کنند که خدای ناکرده مدیون خون شهیدان گلگون کفنی که جان خود را برای استقرار، استمرار، دوام و بقای این نظام الهی فدا کردند نباشند.

امیدواریم بتوانیم قدردان نعمت بزرگ رضایتمندی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که قطعاً رضایت امام زمان (عج) و حضرت حق را نیز در پی دارد، باشیم و  بتوانیم بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به مردم شریف و شهید پرور ایران اسلامی ارائه دهیم.

بی شک خدمتگزاری به مردم مسلمان، شیعه، شهید پرور، امت برگزیده و آن هم در عصر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نعمت بزرگی است که خداوند متعال نصیب نیروهای انتظامی کرده است و باید همه ما از این فرصت گرانبها نهایت استفاده را داشته باشیم.

 

نویسنده: سرتیپ دوم پاسدار مهدی معصوم بیگی؛ فرمانده انتظامی اصفهان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون