نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/13      12:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:843


نسخه چاپی
واکنش تهیه‌کننده «متری شش و نیم» به انتقادات؛
فیلم ما سیاه نمایی نمی‌کند/ تنها برای دریافت تجهیزات از پلیس یاری گرفتیم
گروه ناجا- تهیه کننده فیلم «متری شش و نیم» به انتقاداتی مبنی بر سیاه نما بودن فیلم واکنش نشان داد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ "سید جمال ساداتیان" درباره تأخیر در نمایش‌ فیلم «متری شش و نیم» در جشنواره فیلم فجر، گفت: برای برخی از ارگان‌ها و سازمان‌ها سوال‌ها و شبهاتی ایجاد شده بود که خوشبختانه با مذاکرات و رایزنی به یک همدلی و نتیجه مثبت رسیدیم و مشکلات حل و فصل شد.

وی درباره انتقاداتی مبنی بر سیاه نما بودن «متری شش و نیم» و ارائه تصویر غیر واقعی از نحوه زندگی معتادن که مصداق عینی در کشور نداشته و در فیلم‌های ساخته شده در کشور‌های دیگر دیده شده، عنوان کرد: من چنین تصوری ندارم، ما در فیلم زنگ خطر و عوارض مربوط به مقوله اعتیاد را نشان می‌دهیم و می‌گوییم چطور می‌تواند بنیان خانواده و جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و آثار مخربی داشته باشد، پس نباید این را سیاه نمایی دانست.

وی افزود: مقوله اعتیاد فقط به مصرف شیشه و هروئین ربط پیدا نمی‌کند بلکه با کمی دقت و تجسس و تحقیق اعتیاد شاخصه‌های مختلفی دارد که مصرف مواد مخدر یکی از آن هاست و از همه مهمتر عواقب و تاثیرات منفی آن از جنگ بدتر است، چون سال‌های سال طول می‌کشد و از بین نمی‌رود و می‌ماند.

این تهیه کننده درباره سرمایه گذاری نیروی انتظامی در این فیلم گفت: این فیلم کاملا در بخش خصوصی ساخته شده و پلیس سرمایه گذاری نکرده است.

ساداتیان در خاتمه گفت: لوکیشن‌های این فیلم کاملا در بخش خصوصی ساخته شده است، اما در گرفتن تجهیزاتی مانند ماشین‌های نظامی، ون، اسلحه و... از پلیس یاری گرفتیم، چون باید این کار را می‌کردیم به خاطر اینکه به صورت عادی نمی‌توان مانند هر کالای دیگری فراهم کرد و از همکاری و حمایت خوبشان در این زمینه قدردانی می‌کنم.

گفتنی است، روزنامه جوان در یادداشتی نوشت: سیدجمال ساداتیان تهیه‌کننده "متری شیش و نیم" در برنامه زنده سودای سیمرغ رادیو گفت‌وگو در خصوص مشکلات به وجودآمده برای فیلمش گفت: "برخی نهادها و سازمان‌ها با محتوای فیلم مشکل دارند و مدعی شده‌اند و ما در حال تلاش و رایزنی برای حل مشکل نمایش فیلم هستیم و امیدوار هستم مشکل فیلم حل شود. شاید با حذف چند صحنه مشکل حل شود و شاید هم از رقابت در جشنواره باز بمانیم، اما من امیدوارم بدون ممیزی بتوانیم فیلم را برای علاقه‌مندان پرشماری که در انتظار تماشای آن هستند آماده کنیم."

پیش از هر گونه داوری و قضاوت پیرامون مدعای ساداتیان و اینکه اساساً فیلم "متری شیش و نیم" از نظر محتوایی دارای اشکال است یا نه؟ باید آقای ساداتیان بگویند چرا در این بازه زمانی که عمر برترین تکنولوژی‌های دنیا به کمتر از ۴۵ دقیقه رسیده گمان کرده با ایجاد پروپاگاندای تصنعی آن هم با اتکا به «مشکل برخی سازمان‌ها و نهادها» با محتوای فیلم، قادر به فریب افکار عمومی و بالا بردن عطش مخاطبان برای دیدن این فیلم می باشد؟!

 توهم توطئه‌آفرینی آقای ساداتیان در استخدام اصطلاحاتی مثل «برخی نهادها و سازمان‌ها»، احتمالاً برای فریب افکار عمومی و کانالیزه کردن اذهان مخاطبان به سمت نهادهای ارزشی است که البته این اقدام تاکتیکی کهنه و پوسیده است.

فیلم "متری شیش و نیم" با سرمایه‌گذاری نیروی انتظامی ساخته شده و ساداتیان به جای اشاره مستقیم به نیروی انتظامی تلاش کرده این موقعیت را شاید با انگاره "تجاهل العارف" به نفع خودش و فیلم مذکور مصادره به مطلوب نماید. هر چند در این رابطه هنوز از سوی نیروی انتظامی هیچ خبر یا واکنشی اعلام نشده است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون