نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/16      13:8:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:195


نسخه چاپی
معاونت اجتماعی ناجا ؛ درگاه دوسویه ارتباطی پلیس و مردم/ لزوم بسیج ظرفیت ها در راستای تحقق اهداف پلیس
گروه ناجا ـ جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به نقش موثر معاونت اجتماعی ناجا در همراه سازی مردم، رسانه ها و ... با پلیس گفت: معاونت اجتماعی ناجا ؛ درگاه دوسویه ارتباطی پلیس و مردم است.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "ایوب سلیمانی" در  پنجمین کمیسیون اجتماعی ناجا، با تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و تبریک فرا رسیدن دهه خجسته فجر و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و با اشاره به جایگاه معاونت اجتماعی به عنوان یکی از زیرمجموعه های محوری ناجا، اظهار کرد: اگر در هر مجموعه ای بر مأموریت های اصلی تمرکز نشود، مجموعه خاصیت اصلی و اثرگذار خود را از دست می دهد.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: اشراف بر مأموریت و تمرکز بر اولویت و هدف اصلی؛ شرط اساسی هر موفقیتی است، معاونت اجتماعی باید عرضه و معرفی کننده مأموریت ها، مجاهدت ها و کارنامه کاری نیروی انتظامی به جامعه باشد و در این راستا می تواند از ابزارها و ظرفیت های متنوعی بهره ببرد.

معاونت اجتماعی تسهیل گر اجرای مأموریت های پلیس باشد

سردار سلیمانی تأکید کرد: معاونت اجتماعی باید تسهیل گر اجرای مأموریت های نیروی انتظامی در جامعه باشد و با "زمینه سازی" ، "ظرفیت سازی"، "گفتمان سازی" و "فرهنگ سازی"، به گونه ای عمل کند که مردم مأموریت ها و اقدامات پلیس را بپذیرند، باور کنند و با پلیس همراه شوند.

این مقام عالی انتظامی بیان کرد: تبیین و تحلیل عمل پلیس، تشریح و شفاف سازی مأموریت ها برای جامعه از الزامات و کارکردهای این معاونت باشد، در عین حال  باید درگاه های ارتباطی مردم با پلیس توسط این معاونت ایجاد و توسعه یابد، به گونه ای که مردم بتوانند به راحتی انتظارات و مطالباتشان را برای پلیس مطرح کنند.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: مواجهه با پدیده های مختلف، مطالبات و انتظارات مردم؛ پاسخگویی به موقع، درست، به اندازه، اصولی باید از وظایف معاونت اجتماعی ناجا باشد و در عین حال این معاونت "افکارسنجی" و "افکار سازی" در روند اجرای مأموریت ها را دنبال و ارتباطات و تعاملات پلیس با مردم را تسهیل کند.

معاونت اجتماعی، پیام های پلیس را به مردم منعکس کند

وی  مطرح کرد: این معاونت می تواند به زبان موثر و غالب جامعه، پیام های پلیس را به مردم منعکس کند و در این مسیر استفاده از فیلم سازی، سریال سازی، تولید شعر و بهره مندی از ظرفیت هنر، رسانه و ... از الزامات است.

جانشین فرمانده ناجا افزود: معاونت اجتماعی باید مردم را با پلیس همراه کند و در جلب مشارکت های مردمی برای پیشبرد اهداف پلیس نقش آفرین باشد.

سردار سلیمانی با تأکید بر لزوم بهره مندی از ظرفیت رسانه ها عنوان کرد: امروز دشمنان نظام و انقلاب به دنبال موج سواری بر موضوعات هستند و چون می دانند که پلیس عملکرد موفقی دارد و به نوعی "تکیه گاه نظام" است همه ظرفیت خود را برای تخریب پلیس به کار گرفته اند.دشمن هر روز به ترفند و شیوه ای متوسل می شود تا اعتبار نیروی انتظامی را هدف بگیرد و ما باید در این عرصه هوشیار باشیم و همه ظرفیت های ملی را برای دفاع از کیان پلیس به کار بگیریم.

دشمنان نظام و انقلاب می دانند پلیس نقش اثرگذاری دارد

این مقام عالی انتظامی با اشاره به اهمیت اقدامات پیشدستانه در حوزه های اجتماعی و فرهنگی تصریح کرد: باید به موضوعات و پدیده های اجتماعی اشراف کافی و وافی داشته باشیم، دشمنان نظام و انقلاب دریافتند که پلیس نقش اثرگذاری دارد، بنابراین به هر حربه ای متوسل می شوند تا پلیس را با هجمه رسانه ای مواجه سازند.

وی یاد آور شد: باید همه ظرفیت ها و امکانات را در مسیر رسیدن به هدف بسیج کنیم و بر مبنای اولویت ها پیش برویم، به طوری که در موضوعات اجتماعی و بر مبنای وظایف تعریف شده در این حوزه "فعالانه" و هوشیارانه عمل کنیم.

 سردار سلیمانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به نقش موثر معاونت اجتماعی ناجا در همراه سازی مردم، رسانه ها و ... با پلیس افزود: معاونت اجتماعی ناجا ؛ درگاه دوسویه  ارتباطی پلیس و  مردم است.

 وی با اشاره به وجود برخی سامانه های ارتباطی در پلیس های تخصصی با مردم گفت: کارکرد این سامانه های ارتباطی پلیس باید به خوبی به مردم معرفی شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون