نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/17      16:26:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:217


نسخه چاپی
پليس اسلامي، ارزشمند ترين مولود 22بهمن 57
گروه اجتماعی _ پليس اسلامي كه به بركت انقلاب مردم ايران در 22 بهمن ماه سال 57 متولد شد، با پليس در رژيم گذشته فرق هاي بسياري دارد و فرق اساسي آن هم در ولايتمداري ، مردمي بودن و پيروي از دستورات ديني است.
 

در آستانه چهلمین سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران ضمن تبريك اين ايام توجه شما را به يك نكته اساسي جلب مي كنم و آن شكل گيري مولودي به نام پلس اسلامي در 22 بهمن ماه سال 1357 است كه با نيروي پليس قبل از انقلاب فرق های بسیاری دارد و فرق اساسي آن هم در ولايتمداري ، مردمي بودن و پيروي از دستورات ديني است.

پليس پس از انقلاب به دليل دارا بودن همين ويژگي ها بحران هاي بزرگي را پشت سر گذاشت اما ثابت قدم ايستاد و نگذاشت خللي به نظام و امنيت و آرامش مردم وارد شود، در حالي كه تمام نيروهاي نظامي و انتظامي قبل از انقلاب با همه تجهيزات و امكانات نتوانستند رژيم را در برابر اعتراضات مردمي حفظ كنند.

پليس پس از انقلاب به دليل داشتن روحيه انقلابي و مردمي بودن از صحنه هاي بزرگي كه هر كدام از آنها ممكن بود هر نظامي را به خطر بياندازد به سادگي عبور كرد، در حالي كه اين بحران ها چه بسا بيشتر از اعتراضات مردمي پيش از انقلاب بود كه مي توان به شورش هاي مسلحانه گروه هاي ضد انقلاب در اوايل پايه گذاري جمهوري اسلامي به صورت همزمان در 3 استان كشور اشاره كرد.

در اين جا به اين نتيجه مي رسيم كه عده و عٌده، تجهيزات و حمايت هاي دولت ها هيچ كدام در حفظ نظام ها و حكومت ها كارساز نيستند زيرا  در ابتداي تأسيس انقلاب اسلامي می بینیم که نه دولت هاي غربي از ما حمايت مي كردند، نه تجهيزات نظامي فراواني داشتيم و نه از وجود افسران ارشد و كار كُشته داخلي و خارجي بهره مند بوديم بلكه فقط و فقط با اتكا به خداوند و حمايت مردم توانستيم نظام نوپاي خود را حفظ كرده و به بركت اين اتكا و اعتماد امروز هم توانسته ایم چهلمین سال پيروزي خود بر نظام وابسته خارجي را جشن بگيريم.

امروز نيروي انتظامي حافظ جان، مال و ناموس مردم است و يكي از امين ترين نهادها در نظر مردم و مسئولان به شمار مي آيد. زيرا افرادي كه در اين نيرو مشغول به كار هستند به شغل خود به عنوان يك جايگاهي براي خدمت به مردم نگاه مي كنند نه جايگاهي براي كسب درآمد. شغل نیروی انتظامی به دلیل حفاظت از مرزهای کیان اسلامی و امنیت مردم مسلمان است یک شغل مقدس به شمار می آید و افرادی که در این شغل مشغول خدمت هستند هر ساعت آن را عبادتی در راه خدا می دانند.

در پلیس پس از انقلاب تحولات بزرگی از نظر گسترش معنویات به وجود آمد امروز  خواندن نماز در اول وقت و به جماعت، تلاوت قرآن كريم، عمل به دستورات ديني، امر به معروف و نهی از منکر، خدمت به مردم، به موقع سر كار آمدن، احترام به بزرگان و علماي دين، شركت در مراسم هاي مذهبي ، تکریم خانواده های شهدا و جانبازان و زنده نگهداشتن یاد شهدا  ارزش محسوب مي شود.

 لازم به يادآوري است، آن چيزي كه پليس پس از انقلاب را از پليس ديگر كشورها و پليس قبل از انقلاب متمايز مي كند مردمي بودن است و همين خصلت باعث شده تا مردم هميشه و در تمام ماموريت ها از نيروهاي پليس پشتيباني كرده و در تمام صحنه ها و بحران ها به ياري اين نيروها بشتابند.

اكنون كه 40 بهار  از عمر انقلاب اسلامي مي گذرد و در تمام اين سال ها مردم هوشيار و با شعور ايران همواره به نداي رهبر و ولی امر خود لبيك گفته و در صحنه هايي چون جنگ، انتخابات ، راهپيمايي ها و ... حضور يافتند و با حضور حماسي خود مانع از دست اندازي ها و تجاوزهای دشمنان شدند و حقيقتاً امنيتي كه امروز در جاي جاي اين ميهن وجود دارد حاصل فداكاري ها و از خودگذشتگي هاي مردم در حفظ و حراست از نظام اسلامي از ابتداي تاسيس تا كنون است.

امروز دشمن كه از مواجهه با ملت ايران نا اميد شده با راه انداختن جنگ رسانه ای و روانی،  به دنبال تضعيف روحيه انقلابي جوانان ما است غافل از اينكه جوانان اين مرز و بوم فرزندان همان خميني كبير هستند كه اول انقلاب جان خود را نثار كردند و امروز هم در راه اعتلاي ميهن از هيچ تلاشي فروگذار نيستند، آنان با مردم و مسئولان نظام هم پيمان شده اند تا برافراشته شدن پرچم عدالت و برچيده شدن ظلم و فساد در جهان از پاي ننشينند و قطعاً با اقتدار تمام دشمن را در اين جنگ نيز مايوس خواهند كرد.

بدون شك موفقيت هاي چشمگيري كه در اين سال ها به دست آمده نتيجه مردمي بودن و ارتباط صميمانه مردم و مسئولان با هم بوده است و اگر نبود مشاركت و حضور حماسي مردم در صحنه هاي مختلف رسيدن به جايگاه رفيعی که امروز  در منطقه و جهان داریم دور از ذهن مي نمود. پس برماست كه براي حفظ و ارتقاي جايگاه خود همواره به توصيه معمار انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) در خصوص حفظ وحدت كلمه و پشتيباني از ولايت فقيه توجه کنيم و مطمئن باشيم كه خداوند متعال ما را در استمرار اين راه به سوي قله هاي شرافت و سربلندي يار و مددكار خواهد بود.

در پایان، از همه مردم غیور، سلحشور، حماسی و ولایتمدار ایران اسلامی دعوت می کنیم که با حضور پرشور و دشمن شکن خود در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، امید دشمنان اسلام و قرآن را برای همیشه تاریخ ناامید کنند و نشان دهند که این جا سرزمین یاوران مهدی موعود (عج) است و ان شاء الله زمینه های تشکیل حکومت جهانی عدل الهی به دست امام عصر(عج) و نجات مردم مظلوم و مستضعف دنیا از دست ظالمان و ستمگران و فرعونیان تاریخ را فراهم خواهیم کرد. 

بی شک حضور هرچه پرشورتر و پرصلابت تر مردم در راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در خنثی کردن توطئه های دشمنان و افزایش امنیت ملی کشور ما مؤثر خواهد بود. در تمام این سال ها هم آنچه باعث شده تا کسی جرأت تجاوز به خاک کشور ما را به خود ندهد همین حضور مردم در صحنه و پشتیبانی آنها از انقلاب بود. امروز باید از این انقلاب مانند فرزند، مال و دارایی خود حفظ و حراست کنیم و به فرموده امام راحل (ره) اجازه ندهیم این انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

نویسنده: سرتيپ دوم پاسدار مهدي معصوم بيگي؛ فرمانده انتظامي استان اصفهان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون