نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/18      12:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:147


نسخه چاپی
اخلال 50 ميليارد ريالي در توليد و عرضه روغن هاي گياهي خوراكي و بهداشتي
گروه استان ها - مركزي- فرمانده انتظامي استان مركزي خبر داد: فردي كه با تقلب در توليد و عرضه روغن هاي خوراكي و بهداشتي در سطح كشور، باعث اخلال 50 ميليارد ريالي در نظام توليدي شده بود، در يكي از روستاهاي اراك شناسایی و دستگير شد.

 

سردار "كيومرث عزيزي" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس در بيان جزئيات اين خبر گفت:  در حدود يك ماه قبل، پليس آگاهي استان در تحقيقاتي از انبار و احتكار مقدار بسيار زيادي روغن مايع خوراكي در منزلي واقع در يكي از روستاهاي اطراف شهرستان اراك با خبرشدند و تحقيقات نامحسوس كارآگاهان اداره مبارزه با جرايم مالي و اقتصادي براي بررسي اين موضوع آغاز شد.

وي افزود: در مراحل تحقيقات كارآگاهان پليس، مشخص شد كه فردي با بسته بندي روغن هاي خوراكي اقدام به عرضه آن تحت عنوان روغن هاي آرايشي و خوراكي خارجي در سطح كشور مي كند و سود نامشروع بالايي نيز از اين طريق به دست آورده است.

سردار عزيزي اضافه كرد: با پايان يافتن تحقيقات پليس و با هماهنگي مرجع قضائي، محلي كه اين فرد براي اعمال مجرمانه خود استفاده مي كرد شناسايي و مورد بازرسي قرار گرفت و  17 هزار ليتر انواع روغن مايع خوراكي، 600 ليتر روغن بادام تقلبي با مارك هاي خارجي، 500 برگ جعل شده از مارك هاي چند شركت خارجي و تعدادي تجهيزات رايانه اي و الكترونيكي مورد استفاده در انجام اين جرايم از متهم كشف و فرد دستگير شده براي تكميل تحقيقات به يگان انتظامي دلالت شد.

اين مقام ارشد انتظامي در استان مركزي با اشاره به تحقيقات كارآگاهان پليس در به دست آوردن شيوه هاي مجرمانه انجام گرفته در اين پرونده گفت: در بررسي هاي تخصصي انجام گرفته از تجهيزات رايانه اي توقيف شده از اين فرد، تمامي مراحل جعل ليبل هاي شركت هاي خارجي و بسته بندي هاي غيرمجاز نيزبه دست آمد.

وي ادامه داد: متهم با توجه به اسناد و مدارك موجود، به جرايم خود اعتراف كرد و اذعان داشت كه از چندي پيش با تركيب غيرقانوني و غيرمجاز روغن هاي خوراكي و اسانس هاي روغن هاي گياهي و با جعل مارك شركت هاي خارجي بر روي بسته بندي ها، محصولات خود را به فروش مي رسانده و درآمد بسيار بالايي نيز از اين راه كسب كرده است.

فرمانده انتظامي استان مركزي با اشاره به دستگيري ديگر همدست اين فرد،گفت: در ادامه روند رسيدگي به اين پرونده و در بازرسي صورت گرفته از منزل يكي از بستگان متهم اصلي پرونده، تعداد زيادي بطري هاي اسانس روغن هاي خارجي فاقد مجوزهاي بهداشتي و قاچاق نيز كشف شد.

سردار عزيزي ارزش ريالي جرايم صورت گرفته در اين پرونده را در حدود 50 ميليارد ريال عنوان كرد و ادامه داد: با استعلام انجام شده از دانشگاه علوم پزشكي و اداره كل استاندارد، غيرمجاز و غيرقانوني بودن محصولات توليد شده مشخص و با توجه به جرايمي چون احتكار، فرار مالياتي، پول شويي و تحصيل نامشروع از سوي متهم اصلي، پرونده تشكيل شده به مرجع قضائي ارسال شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون