نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/21      14:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:158


نسخه چاپی
رفع تصرف 40 هكتار از اراضي ملي در آستانه اشرفيه
گروه استان‌ها - گيلان - فرمانده انتظامي استان گيلان از رفع تصرف 40 هكتار از اراضي ملي در شهرستان آستانه اشرفيه خبر داد.
 
 

سردار " محمدرضا اسحاقي " در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با اعلام اين خبر گفت: ماموران انتظامي شهرستان آستانه اشرفيه در پي دريافت خبري مبني بر اينكه فردي در پارك ملي بوجاق واقع در بخش "كياشهر" اين شهرستان اقدام به تصرف اراضي ملي كرده، بررسي موضوع در دستور كار قرار دادند.

این مقام ارشد انتظامي گيلان افزود: ماموران پليس با هماهنگي قضائي به محل مورد نظر اعزام شدند و با بررسي‌های به عمل آمده مشخص شد، متهم 40 هكتار از اراضي ملي را به تصرف خود درآورده و اقدام به ساخت يك بنا 120 متري و استخر ماهي در آنجا كرده است.

وي با اشاره به اينكه كارشناسان ارزش اين زمين‌ را 4 ميليارد ريال اعلام كردند، بيان داشت: در اين راستا متهم 55 ساله دستگير و با تشكيل پرونده به مقام قضائي معرفي شد.

سردار اسحاقي ادامه داد: با حضور معاون دادستان استان گیلان، رئیس حوزه قضائی بخش کیاشهر، مدیر کل منابع طبیعی استان، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گيلان و تعدادی از مسئولان شهرستان آستانه اشرفيه زمين مورد نظر رفع تصرف شد.

فرمانده انتظامي استان گيلان در پايان با بيان اينكه تجاوز به منابع طبيعي، تجاوز به سرمايه‌هاي كشور و حقوق همه مردم به‌ويژه نسل آينده اين كشور است، خاطرنشان كرد: زمين‌خواری بدون در نظر گرفتن حق عامه مردم در بهره‌مندي از نعمت‌هاي خدادادي با هدف رسيدن به سود‌هاي كلان اقدام به تصرف زمين و منابع طبيعي مي‌كنند كه براي مقابله با اين مشكل همكاري همه مردم و دستگاه‌هاي نظارتي الزامي است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون