نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/23      14:5:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:417


نسخه چاپی
جذب مدرس ، ترفند جدید کلاهبرداران
گروه استان ها - تهران بزرگ - رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری مجرم سابقه داری خبر داد که با ترفند جذب مدرس برای آموزشگاه ها، از شهروندان کلاهبرداری می کرد.
 

سرهنگ کارآگاه، "کامیار چهری"، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به تشریح این خبر پرداخت و گفت: در اواخر دی ماه امسال، پرونده ای با موضوع کلاهبرداری به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، ارجاع شد که در آن گروهی از شکات و مال باختگان در اظهاراتی مشابه عنوان کرده بودند توسط مدیر یک مؤسسه ویژه کنکور، مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

وی اظهار داشت: شکات و مال باختگان در اظهاراتی مشابه به کارآگاهان عنوان داشتند که از طریق فضای مجازی و همچنین آگهی تبلیغاتی یکی از روزنامه های کثیرالانتشار، به مؤسسه ای کنکوری در خیابان "جمالزاده" مراجعه کردیم که مدعی جذب مدرس برای تدریس در آموزشگاه های مختلف بود و هنگام تنظیم قرارداد مبالغ مختلفی از 400 الی 600 هزار تومان از ما دریافت کرد اما با گذشت زمان مشخص شد هیچ گونه فعالیتی در زمینه تدریس و معرفی ما به آموزشگاه ها یا سایر مؤسسات علمی به عنوان مدرس از سوی این مؤسسه صورت نگرفته است.

این مقام انتظامی، تصریح کرد: کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران در بررسی سوابق و اسناد به دست آمده از مؤسسه مذکور دریافتند که این مؤسسه صرفا یک مؤسسه کاغذی و فاقد هرگونه مجوز قانونی در زمینه جذب مدرس و ... است و دفتر مؤسسه نیز صرفا یک مکان استیجاری با کاربری اداری است.

سرهنگ چهری، عنوان داشت: در ادامه، کارآگاهان موفق به شناسایی مدیر مؤسسه جعلی به نام "سعید" ( 52 ساله ) به عنوان یکی از مجرمان سابقه داری شدند که پیش از این چندین بار به اتهام کلاهبرداری در پوشش فروش سؤالات کنکور و جعل مدارک دولتی دستگیر و روانه زندان شده است.

وی بیان داشت: با شناسایی تصویر متهم به عنوان مدیر متواری مؤسسه قلابی، اقدامات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه و دستگیری این شخص آغاز شد و سرانجام در سیزدهمین روز بهمن ماه امسال، در مخفیگاهش در محدوده خیابان "کارگر" شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان اظهار داشت: متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه جرم و تأسیس مؤسسه قلابی برای کلاهبرداری شد، اما پس از مواجهه حضوری با تعدادی از مال باختگان و ارائه مستندات از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی، به ناچار لب به اعتراف گشود و به کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق اعتراف کرد و در حال حاضر با قرار صادره از سوی مقام قضائی، برای شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین شناسایی سایر مال باختگان در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد؛ لذا از کلیه مال باختگانی که به این شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند دعوت می شود تا برای شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی این پایگاه، واقع در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر، مراجعه کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون