نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/25      9:30:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:196


نسخه چاپی
مواد مخدر مادر همه آسيب هاي اجتماعي است / مبارزه با مواد مخدر؛ چهارمين اولويت ناجا در سال 98
گروه استان ها- فارس- رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: مواد مخدر مادر همه آسيب هاي اجتماعي است و تأثيرات بسيار زيادي در حوزه هاي مختلف جامعه دارد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس،‌ سردار "محمد مسعود زاهديان" در جلسه كميته مقابله با مواد مخدر استان فارس در شيراز، اظهارداشت: بعد از گذشت 40 سال از عمر انقلاب اسلامي، همه دستگاه ها و نهادها به يك وحدت و همبستگي در برخورد با موارد ضد امنيتي رسيده اند كه نمونه آن راهپيمايي عظيم مردم در 22 بهمن بود كه بدون كوچكترين مسئله اي در اوج عظمت برگزار شد.

وي ادامه داد: مبارزه با مواد مخدر همواره يكي از موضوع هاي مورد تأكيد مقام معظم رهبري و از مطالبات ايشان بوده است كه بايد برخورد جدي تر و اثر بخش تري با آن داشته باشيم.

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بيان اينكه مواد مخدر مادر همه آسيب هاي اجتماعي است، افزود: ترويج مواد مخدر در جامعه تأثيرات بسيار زيادي بر حوزه هاي مختلفي از جمله فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي خواهد داشت.

سردار زاهديان تصريح كرد: ورود مواد مخدر به سطح كشور از طريق جريان هاي مافيايي و پشتيباني سرويس هاي اطلاعاتي صورت مي پذيرد و بايد با توجه به شرايط كشور و اعتبارات موجود اقدامات لازم را در خصوص مبارزه با مواد مخدر انجام دهيم؛ هم چنانكه مقام معظم رهبري فرمودند : " با يك كار انقلابي و مديريت جهادي مسئله مواد مخدر را حل كنيد."

وي برنامه ريزي لازم، استفاده از امكانات موجود، به كارگيري ظرفيت هاي عظيم مردمي و بسيج، ترويج فرهنگ خود كنترلي، تعيين نقشه راه، انجام برنامه هاي پيشگيرانه، فرهنگ سازي و افزايش اشراف اطلاعاتي را در حوزه مبارزه با مواد مخدر بسيار مهم و اساسي عنوان كرد.

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا در بخش ديگري از سخنان خود، گفت: نيروي انتظامي براي سال آينده 10 اولويت را تعيين كرده است كه چهارمين اولويت، مبارزه بي امان با مواد مخدر است.

سردار زاهديان با بيان اينكه طرح جامعي براي موضوع مبارزه با مواد مخدر براي سال آينده در دست اقدام است،‌افزود: اعتبارات لازم در خصوص اجراي اين طرح پيش بيني شده است.

وي برخورد با خرده فروشان مواد مخدر را يكي ديگر از اولويت هاي پليس عنوان كرد و گفت: خرده فروش مواد مخدر جزئي از يك شبكه توزيع است كه بايد پس از دستگيري رها نشده و هرم اين شبكه شناسايي و دستگير شود.

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا در پايان از اقدامات سردار گودرزي فرمانده انتظامي استان فارس در راستاي مبارزه بي امان با مواد مخدر در سطح استان و همچنين حمايت هاي دستگاه قضائي از مأموران انتظامي در اين خصوص تقدير و تشكر كرد.

در ابتداي اين جلسه، سردار "احمد علي گودرزي" فرمانده انتظامي استان فارس ضمن ارائه گزارشي مشروح از اقدامات و عملكرد پليس استان در حوزه مبارزه با مواد مخدر، گفت: از ابتداي سال جاري تا كنون بالغ بر 41 تن انواع مواد مخدر در استان فارس كشف شده كه اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، 12 درصد افزايش داشته است. #  


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون