نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/11/29      8:59:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:147


نسخه چاپی
شبکه های اجتماعی یکی از عوامل سست شدن بنیان خانواده
گروه اجتماعی - به جز پول در زندگی با نادر چیزی عاید من نشد. نادر چون در خانواده فقیری رشد کرده تمام زندگی را در پول خلاصه می کند.
 

مردی با چهره پریشان به همراه همسر و دو فرزندش به مرکز مشاوره مراجعه و مشکل خود را این گونه بیان کرد:

من و همسرم 10 سال پیش ازدواج و زندگی مشترک خود را آغاز کردیم به تازگی متوجه شدم که همسرم با فردی از طریق شبکه های اجتماعی آشنا شده است.

همسرم امروز به این آشنایی اعتراف کرد. مریم در زندگی هیچ کم و کسری نداشته و همه امکانات در اختیارش قرار دارد. هرچه فکر می کنم این مسئله برایم قابل هضم نبوده و تنها پاسخی که از همسرم می شنوم که اشتباه کردم، از روی سادگی و نادانی بوده است. یک لحظه فکر می کنم خودم و فرزندانم و او را از بین ببرم تا از این زندگی نکبت بار خلاص شویم.

پس از شنیدن صحبت های نادر، با مریم همسر وی مشاوره صورت گرفت و او در مورد زندگیش این طور بیان می کند:

به جز پول در زندگی با نادر چیزی عاید من نشده. نادر چون در خانواده فقیری رشد کرده تمام زندگی را در پول خلاصه می کند. در این مدت هیچ وقت از نظر عاطفی و روحی نیازهای مرا برآورده نکرده و بیشتر اوقات خود را، در محل کارش یا با دوستانش به تفریح می رود و من و بچه‌هایم بیشتر وقت‌ها تنها هستیم اگر این اتفاق برای من رخ داده مسبب آن خودش بوده است.

 

نظریه کارشناس

شاید بد نباشد پیش از ورود به هر بحثی در زمینه‌ی خیانت، کمی روی معنای این عبارت دقیق شویم. زمانی که یکی از همسران با فرد یا افرادی خارج از ازدواج رابطه مخفیانه‌ای برقرار می‌کند و طی آن رابطه به ارضای جنسی، ارضای عاطفی و یا هر دوی آنها دست می یابد، می توانیم این رفتار را خیانت بنامیم.

این رابطه البته می تواند در بسترهای گوناگون چون روابط حضوری، تلفنی و یا اینترنتی نیز روی دهد. عموماً افراد دلایل مختلفی را برای خیانت ذکر می کنند، ولی دو مورد از رایج‌ترین دلایلی که ذکر می شود؛ یکی نارضایتی جنسی است و دیگری، ناکامی در جنبه هایی از رابطه. اما هیچ کدام از این دلایل توجیه مناسبی برای برقراری ارتباط فرازناشویی نمی باشد.

 حتی اجازه بدهید بگوییم که این دلایل حتی می توانند فرافکنی و یا یک‌جور مکانیزم دفاعی باشند که از زیر بار مسئولیت کاری که انجام داده اید فرار کنید. رابطه عاطفی مثل یک گلدان است. طبیعتاً امکان دارد که برگ های این گلدان زرد شود یا گل‌هایش پژمرده شود، ولی شما به صرف چند برگ زرد، این گلدان را دور نمی اندازید یا گل را از ریشه نمی زنید، احتمالاً برگ های زرد را جدا می کنید و اجازه می دهید که دوباره رشد کند.

گیاه زنده است و تنها نیاز به رسیدگی بیشتری دارد تا دوباره سرحال شود. رابطه هم نیاز به رسیدگی دارد. صرف وجود برخی اختلاف‌ها یا نارضایتی ها، این اجازه را به ما نمی دهد که به دنبال یک رابطه‌ی دیگر بگردیم. شناسایی دلایلی که قبلاً موجب شده خیانت کنید و نگرش حل مسئله به آنها، یک اقدام مهم برای غلبه بر وسوسه ی خیانت است.

 

تهیه و تنظیم: راضیه ایزدی؛ کارشناس مرکز مشاوره آرامش بوشهر


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون