نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/1      8:31:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:408


نسخه چاپی
بر سر دوراهي
گروه اجتماعی - از دست كارهاي همسرم به تنگ آمده ام و ديگر نمي خواهم با او زندگي كنم از طرفي خانواده ام مي گويند بايد دخترت را به همسرت بدهي و بيايي وگرنه اجازه نمي دهيم بعد از طلاق به خانه ما برگردي ....

زن جوان همين كه پا در اتاق مشاوره گذاشت شروع به گريه كرد و گفت: تو را به خدا به من كمك كنيد من بر سر دوراهي مانده ام نمي دانم چه كنم و چگونه با مشكلي كه برايم پيش آمده است كنار بيايم.

او ادامه داد: تقریباً 10 سال قبل در حالي كه 19 سال بيشتر نداشتم با مازيار ازدواج كردم ، از همان ابتداي ازدواجمان متوجه رفتارهای مشكوك او شدم و بعد هم فهميدم كه اعتياد شديدي به شيشه دارد، مازيار بیشتر وقتش را با دوستانش می گذراند و كمتر به من و زندگي اش مي رسد.

بعد از 6 سال باردار شدم و خدا فرزند دختری به ما عطا کرد البته همه می گفتند وقتی بچه دار شوی همسرت دست از این کارها برمی دارد و سربه راه می شود و مرا دلداری می دادند، اما نه تنها دست از كارهايش برنداشت بلكه علاوه بر اعتيادي كه دارد و زندگي را براي و من و فرزندم تلخ كرده به تازگي ارتباط هاي نامتعارفي با زنان در شبكه هاي اجتماعي برقرار می کند و با برخي از آنان هم قرار ملاقات مي گذارد و با هم شيشه مصرف مي كنند.

حالا ديگر دخترم 3ساله است و من دیگر از دست رفتارهای مازيار کلافه شده ام و توان زندگی كردن با او را ندارم، مي خواهم از او جدا شوم و خودم را نجات دهم اما خانواده ام می گویند باید بچه ات را به پدرش بدهی و جدا شوي و اگر با بچه ات  بيايي ديگر جايي در خانه ما نداري!! نمي دانم چه كنم، از طرفي چون شوهرم معتاد است  دلم نمي خواهد كه دخترم را به او بسپارم و از طرفي ديگر هم مي خواهم خودم را نجات دهم ،مدتی است این فکر در سرم افتاده که دخترم را به خانواده ای بسپارم و راحت طلاقم را بگیرم زیرا تنها دلیل ماندن من در این زندگی  دخترم بوده است و گرنه علاقه ای به كسي كه دست بزن دارد و اهل زن و زندگي نيست و به من هم خيانت مي كند ندارم.

فرزندان قرباني دعواهاي والدين

خانم عطائی، كارشناس ارشد روانشناسی مركز مشاوره آرامش پلیس اصفهان در اين باره به خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت:  وقتی والدین جدا می شوند به ندرت اتفاق می افتد که تعارض میان آنها تمام شود. در واقع تعارض ها معمولاً نسبت به زمان زندگی مشترک داغ تر وانعطاف ناپذیر تر می شوند. به هر حال بعد از طلاق دعواها روی کودکان متمرکز می شود.

وي افزود: والدین در مورد حضانت کودک ، ملاقات با او ، نحوه انضباط کودک ، چگونگی سازگاری او با طلاق ، دعوا دارند ، این دعواها اغلب هنگامی روی می دهد که پدران بچه ها را قبول می کنند یا رها می سازند ، تعارض والدین موجب اکثر مشکلات سازگاری کودکان بعد از طلاق می شود مخصوصاً باعث برون سازی مشکلات می شود.

اين كارشناس مسايل خانواده اظهار داشت: دلیل دیگر برای پیامدهای منفی طلاق بر کودکان ، کیفیت سرپرستی آنها پس از طلاق است، بخاطر اینکه والدین غالباً خودشان به هم ریختگی عاطفی دارند.

وي بيان داشت: بچه های طلاق دراولین سال پس از جدایی ، بدون والدین باقی می مانند در طول این دوره، طبیعی است که والدین طلاق گیج  شده  و با مشکلات و رنج خودشان درگیر باشند مادران طلاق ممکن است درگیر کشمکش برای خاتمه ملاقات ها بوده ، در جستجوی کار باشند یا به طور تمام وقت برای ساعت طولانی کار کنند.

كارشناس ارشد روانشناسی مركز مشاوره آرامش پلیس اصفهان ، در خصوص ماجراي رخ داده براي يكي از مراجعان به این مركز  گفت: بی وفایی که منجر به عدم رضایت و ناخشنودی زن نسبت به ادامه زندگی مشترک شده است ،عدم حمایت های خانوادگی از فرد در موضع طلاق باعث ایجاد نگرانی و شکل گرفتن این تفکر شده تا فرزند دلبندش را به خانواده ای دیگر بسپارد بدون اینکه به عواقب این عمل بیندیشد .

وي افزود: نگرانی مادر در مورد آینده فرزند و پیامدهای منفی مربوط به رفتارهای ناصحیح همسر در مورد فرزند پروری باعث شده تا زن چنین راه چاره ای را دنبال کند در حالی که عواقب انجام این عمل در آینده برای خود وی بسیار سنگین خواهد بود.

اين كارشناس مسايل خانواده بيان داشت: زمانی که افراد به دنبال فشارهای مضاعف در زندگی مشترک تصمیم به طلاق می گیرند نیاز به راهنمایی صحیح و خانواده ای همراه و همدل دارند تا مانند ایشان چنین تصمیماتی بی پایه و اساس را نگیرند.

نویسنده: حمید رضا محمدی، کارشناس رسانه - پلیس اصفهان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون