نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/1      16:21:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:203


نسخه چاپی
راهبردهای پلیس منتظر در دهه 50 انقلاب شکوهمند اسلامی
گروه اجتماعی-گذر با افتخار، همراه با سربلندی تمام عیار از چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی و قدم گذاشتن با صلابت و استوار همراه با شاخص های پلیس منتظر و حرکت در مسیر تکامل تمدن اسلامی زمینه ساز ظهور، بیش از گذشته روحیه جهادی، ایثارگری و ولایت مداری را در کالبد وجودی سازمان پلیس ایران اسلامی خواهد دمید.

بدون شک شاخص­ هایی همچون تمرکز بر مردم داری، تثبیت و پایداری امنیت عمومی و اجتماعی،مدیریت جهادی، ارتقاء سرمایه اجتماعی، افزایش رضایتمدی ذینفعان امنیتی، ارتقاء کیفیت خدمات انتظامی، ارتقاء آمادگی و توان عملیاتی و رزمی، تعمیق اشرافیت گسترده و عمقی، ارتقاء تفکر سیستمی و کل نگر نسبت به رخدادها و تغییرات اجتماعی و محیطی، تمرکز بر اقدامات ایجابی و فرهنگ سازی، از محورهای اساسی راهبردهای پلیس در دهه 50 انقلاب اسلامی خواهد بود.

پلیس تلاش خواهد کرد تا با تقویت شاخص های انتظار در کارکنان خود در سراسر سازمان و تمام سطوح آن، در هموار سازی مسیر حرکت به سوی توسعه تمدن اسلامی زمینه ساز ظهور تنها منجی عالم بشریت نقش آفرینی نماید.

ظهور و نمود این گونه اقدامات پلیس در رویکردهای ایجابی با جلب مشارکت عمومی در تامین و تثبیت امنیت همه جانبه در حوزه­ های اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی تجلی خواهد یافت.

شاخص های گفته شده در باز نگری و بازمهندسی راهبردهای سازمانی به شدت مد نظر قرار خواهد گرفت. تجربه عظیم ، گسترده و فراوان پلیس در تامین امنیت عمومی در دهه­ های گذشته، برنامه های آینده پلیس را پشتیبانی تئوری و نظری خواهد کرد.

اولین قدم­ ها در تامین امنیت اولین روز دهه 50 و روز پرشکوه 22 بهمن به نمایش درآمد، همه چیز متفاوت بود، فارغ از حضور متفاوت و با صلابت مردم در این روز عزیز و به یاد ماندنی، حضور و نقش آفرینی پلیس نیز متفاوت بود.

چهره ­ها به وضوح، روحیه، شادابی، رضایتمندی، هوشمندی، آمادگی قابل وصف را نمایان می ساخت، نظم، انضباط، حضور، توان عملیاتی و ایفای نقش بسیار متفاوت با گذشته بود، امروز به جرات می توان گفت، رویکردها وگفتمان پلیس ایران اسلامی به عنوان پارادایم غالب و منحصر به فرد در الگو سازی سازمانهای پلیس در منطقه و جهان است.

از دل هر اندیشمند با انصافی می توان این تئوری غالب را بیرون کشید و به عرصه نمایش گذاشت، در هیچ جای جهان پلیسی را نمی توان یافت که همه وجودش را وقف خدمت به مردمانی می کند که خود را خادم آنها پندارد.

امروز پلیسی در جهان نمی یابید که خدمت به مردمش را با هیچ چیزی در این دنیا عوض نمی نماید، پلیسی که بالاترین افتخارش از پوشیدن این لباس خدمت به خلق خدا  باشد. روحیه اش ناشی از روحیه مردمانش باشد اما در پلیس ایران اسلامی این ها از شاخصه ­های مهم آن تلقی می گردد، بنابراین در دهه 50 ارتقاء سرعت، دقت، حضور به موقع در صحنه های امدادخواه، کنش منطقی و پیشدستانه نسبت به وقایع قابل پیش بین، واکنش سریع و منطقی به رخداهای جرمی از اهداف پیش روی سازمان خواهد بود.

 قدرت پیش بینی و آینده نگری به دست آمده در دهه ­های قبل، قدرت پیش سازی و آینده سازی پلیس را در ترسیم تغییرات اجتماعی ارتقاء خواهد داد.

نویسنده: سرهنگ صیاد درویشی؛ جانشین فرمانده انتظامی قم


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون