نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/4      10:39:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:143


نسخه چاپی
کشف بیش از 55 تن انواع مواد مخدر طی 11 ماه گذشته توسط مرزبانان
گروه ناجا - فرمانده مرزبانی کشور گفت: به همت مرزبانان در ۱۱ ماه اخیر، از ورود بیش از ۵۵ تن مواد مخدر به کشور جلوگیری شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضایی" در همایش تخصصی بررسی تحولات ژئوپلیتیکی مرز‌های ایران که در مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیانات مقام معظم رهبری درباره مرز بسیار با معناست؛ ایشان می‌فرمایند مرز هر کشور به منزله ناموس آن کشور است، دین اسلام هم به این موضوع نگاهی بسیار عمیق دارد.

وی افزود: اگر مرز برای کشور جایگاهی ناموسی دارد، مابقی مسائل هم باید نسبت به این جایگاه تنظیم شود، نگهبانان میدانی و مراقبت‌های مختلف و مناسبی باید برای این کار مهیا شوند.

فرمانده مرزبانی کشور عنوان کرد: اصل ٧٨ قانون اساسی در این خصوص بسیار پرمحتوا و وزین است، اگر کوچک‌ترین جابه جایی به مصلحت نظام باشد بایستی به تایید و تصویب چهار پنجم نمایندگان برسد که این اصل جزو محکم‌ترین اصول ما در قانون اساسی است.

سردار رضایی با اشاره به تعریف مرزبانی در پیش از انقلاب، تصریح کرد: پیش از انقلاب تعریف مرزبانی در کشور ما متفاوت بود، ما در آن زمان جزئی از پیمان‌های منطقه‌ای بودیم و مرز آن‌چنان جایگاهی نداشت.

فرمانده مرزبانی کشور ادامه داد: هیچ کشوری در دنیا به اندازه جمهوری اسلامی تهدیدات مرزی ندارد و آن هم به جهت آرمان انقلاب اسلامی است و امروز تهدیدات مرزی ما با قبل از انقلاب قابل قیاس نیست.

وی  با اشاره به وظایف اصلی این نیرو، تصریح کرد: مرزبانی نیروی انتظامی سه وظیفه عمده دارد، اولین وظیفه این نیرو نظامی و دفاعی است، وظیفه دوم، انتظامی و استیفای حقوق دولت و مرزنشینان و سومین وظیفه مرزبانی، دیپلماتیک بوده و تنها نیروی مسلحی است که وظیفه مراودات دیپلماتیک دارد.

سردار رضایی در پایان گفت: به همت مرزبانان  در ۱۱ ماه گذشته، از ورود بیش از ۵۵ تن مواد مخدر به کشور جلوگیری شده است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون