نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/7      15:3:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:290


نسخه چاپی
شناسایی 3 هزار خودرو جعل پلاک شده در 3 ماهه سوم سال 97
گروه استان ها - تهران بزرگ - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت به اجرای طرح طاهر اشاره کرد و گفت: طی 3 ماه سوم امسال، 3 هزار خودرو که مالکشان سعی در جعل و مخدوش کردن پلاک داشتند، شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "محمدرضا مهماندار"، در حاشیه اجرای طرح طاهر (طرح انتظامی ترافیکی با رویکرد ارتقای انضباط و ایمنی ترافیکی شهر تهران) که صبح امروز (سه شنبه) در ستاد پلیس پایتخت، برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز نمونه تعداد زیادی از خودروهای متخلف که مرتکب تخلفات رانندگی در سطح شهر شدند شناسایی و جمع شده اند.

وی، افزود: سرعت غیر مجاز و مخدوشی پلاک، دو موضوع اصلی برخورد با متخلفان است که پلیس راهنمایی و رانندگی در این بخش ورود کرده است.

سردار مهماندار با اشاره به اینکه طبق قانون جزای تخلف مخدوش کردن پلاک و جعل آن 6 ماه تا یک سال حبس است، تصریح کرد: این موضوع ، مصداق جرم است و با تشخیص قاضی برای بار اولین مرتبه ارتکاب جرم ممکن است حبس به جریمه نقدی تبدیل شود اما با تکرار جرم فرد متخلف قطعا زندانی خواهد شد.

وی بیان داشت: تمام کسانی که اقدام به پوشش پلاک می‌کنند از طریق دوربین‌ها رصد می‌شوند، بیش از ۳۰۰۰ خودرو پلاک مخدوش و دستکاری پلاک را که در سه ماهه سوم سال اتفاق افتاده است  با کمک دوربین‌های شهری شناسایی کرده ایم و قطعا با این افراد طبق قانون برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس راهور پایتخت با بیان اینکه بیشترین تخلف، جعل پلاک و پوشاندن آن در ورودی طرح زوج و فرد و طرح ترافیک رخ داده است تصریح کرد: سعی بر این‌ است که فعالیت‌های پلیس راهور در پایتخت به صورت میدانی و با حضور نیروی پلیس انجام نشود و به صورت دیجیتالی و سیستمی با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

سردار مهماندار، با اشاره به اینکه ۲۵۰ دستگاه خودرو سواری متخلف در طرح دوم طاهر شناسایی شده اند، گفت: در این طرح ۱۰۰۰ دستگاه خودرو پلاک مخدوش را توقیف کرده ایم، خودروهای متخلف برای ما قابل تشخیص است اما به دلیل خطای چشم ماموران ممکن است جرایمی به ناحق برای شخص دیگری ثبت شود لذا در این صورت شهروندان به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و مشکل خود را اعلام کنند تا بررسی‌ها صورت گیرد و رفع جریمه انجام شود.

رئیس پلیس راهور پایتخت، با اشاره به اینکه جاعل پلاک خودروها باید جریمه خودرو پلاک جعل شده را صفر کند، خاطرنشان کرد: در حوزه حمل و نقل عمومی ضعف های زیادی داریم لذا شهرداری تهران با توان بیشتری به ناوگان حمل و نقل عمومی ورود کند و به نظر می‌رسد که نارضایتی در این بخش وجود دارد.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون