نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/8      9:23:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:324


نسخه چاپی
دستگیری کلاهبردار 100 میلیارد تومانی با 1400 شاکی
گروه استان ها-قم-فرمانده انتظامی استان از دستگیری یک کلاهبردار حرفه ای خبر داد و گفت: متهم از 1400 نفر حدود 100 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود.

سردار "عبدالرضا آقاخانی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پي کسب خبری مبني بر تبلیغات گسترده و فعاليت یک شرکت ساخت و ساز در قم، موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد، مدير پروژه از سال 90 با تاسيس دفتري مجلل و استفاده از خودروهاي گرانقيمت و ظاهري فريبنده اقدام به تبليغات گسترده و ثبت نام و پيش فروش آپارتمان کرده که با گذشت 7 سال هنوز در حال ساخت و اتمام آپارتمان های 130 واحدي بوده است.

سردار آقاخانی تصریح کرد: نتیجه استعلام از مبادی مربوطه نشان می داد این پروژه فاقد هرگونه مجوز يا پروانه ساخت از شهرداري بوده ضمن این که مدیر پروژه دائماً به يکي از کشورهاي حاشيه خليج فارس تردد دارد.

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: در ادامه پس از هماهنگي قضائي دفتر این شرکت پلمب و جهت جلوگيري از فرار متهم با حکم قضائی نامبرده ممنوع الخروج که نهایتاً دستگیر و تحقیقات از وی آغاز شد.

سردار آقاخانی گفت: متهم طی تحقیقات صورت گرفته اذعان کرد 130 واحد این پروژه را به 1400 نفر پیش فروش و از هر خریدار مبالغی بين 50 تا 70 ميليون تومان و در مجموع حدود 100 میلیارد تومان دریافت کرده که نهایتاً نامبرده با تفهيم اتهام و قرار قانوني 200 میلیارد تومانی روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان این که تعداد زيادي از شکات شناسايي و طي تماس تلفني جهت طرح شکايت در حال معرفي به دادسرا هستند، تاکید کرد: متاسفانه در شرايط اقتصادي، شهروندان بدون بررسي به سمت اينگونه فعاليت هاي تجاري روی آورده و همين امر زمينه ساز کلاهبرداري گسترده را فراهم مي کند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون