نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/8      14:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:156


نسخه چاپی
هشدار پليس در خصوص خطر کلاهبرداري داروخانه هاي آنلاين
گروه اجتماعی - کلاهبرداري حوزه دارو و درمان هنگامي اتفاق مي افتد که شما يک ايميل يا ساير موارد تبليغي را در مورد يک قرص، دارو يا ساير وسايل درماني با نتايج شگفت انگيز مشاهده مي کنيد.

 

اين تقلب و کلاهبرداري شامل محصولات و خدماتي است که از ديد مردم مجاز به نظر مي رسند و مي توانند جايگزين روش هاي درماني و طبي باشند.

کلاهبرداران، قربانيان خود را با شيوه هاي مختلف متقاعد به خريد محصول و يا خدمات خود مي کنند. و در بعضي موارد با بيان اين که قيمت محصول آن ها در مقايسه با ديگر کالاها و شيوه هاي پزشکي بسيار پايين تر است، فرد را راضي به خريد مي کنند.

اين افراد در برخي موارد با اشاره به نتايج درماني معجزه آسا و شگفت انگيز محصول، خريدار را فريب داده و از وي کلاهبرداري مي کنند.

نوع ديگري از کلاهبرداري هاي درماني مربوط به داروخانه هاي آنلاين جعلي است، که به ارائه برخي داروهاي بدون نسخه مي پردازند.

داروهايي که اکثراً تقلبي و يا تاريخ گذشته هستند، داروهايي که فرد پس از مصرف آن ها نه تنها بيماري اش بهبود پيدا نکرده، بلکه با عوارض و مشکلات جديد روبرو شده است و همچنين بيماري قبلي او نيز تشديد پيدا کرده است.

در اين گونه موارد بازپس‌گيري پول و پيدا کردن فروشنده اي که شما آن را از طريق اينترنت پيدا کرده ايد و اطلاعات کاملي از آن در دست نداريد، با تلاش و پيگيري پليس شناسايي مي شوند.

خريد آنلاين محصولات و خدمات پزشکي و درماني از افراد شياد و کلاهبردار، علاوه بر اين که باعث مي شود محصولات و خدمات بي کيفيت، تقلبي و بلا استفاده دريافت کنيد.

شما را با اين خطر مواجه مي سازد که هنگام پرداخت آنلاين در سايت اين افراد، ممکن است اطلاعات هويتي و کارت بانکي شما مورد سوءاستفاده قرار بگيرد و از حساب شما برداشت غير قانوني صورت بگيرد.

هزاران نوع از محصولات دارويي و بهداشتي تقلبي و بي کيفيت براي فروش از طريق تبليغات اينترنتي، پيامکي، ماهواره اي و... وجود دارد. مهم‌ترين عامل و بهترين توصيه براي اين که گرفتار افراد سود جو و کلاهبردار نشويم اين است که در موقع خريد اين گونه محصولات بسيار دقت کنيم و با احتياط عمل کنيم.

 

تهیه و تنظیم: مرکز رصد فضای مجازی پلیس خراسان شمالی


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون