نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/8      15:11:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:252


نسخه چاپی
توصيه هاي پليس در خصوص پيشگيري و مقابله با كلاهبرداري تلفني و كارت به كارت
گروه اجتماعی - رئيس پليس آگاهي استان، از افزايش روز افزون پرونده هاي كلاهبرداري تلفني، پيامكي و كارت به كارت خبر داد.
 

 

سرهنگ "عباس نظري" در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: ارسال پيامك و در پي آن تماس تلفني از سوي كلاهبرداران در خصوص برنده شدن در قرعه كشي هاي مختلف از جمله شركت همراه اول، ايرانسل و رايتل، برنامه راديو جوان، فروش سكه هاي عتيقه و وعده‌هاي واهي، مبني بر خريد يا واريز وجه به حساب و ايجاد اشتياق براي دريافت جوايز و هدايا در مخاطبان، از شگردهاي كلاهبرداران در جذب و هدايت طعمه هاي خود به طرف دستگاه هاي خودپرداز و خالي كردن حساب هاي بانكي است.

با توجه به افزايش پرونده هاي كلاهبرداري تلفني و كارت به كارت، پليس آگاهي براي پيشگيري و مقابله با وقوع اينگونه جرائم، توصيه هاي زير را ارائه كرد.

افراد سودجو، با تماس هاي تلفني پس از دعوت شما به نزد بانک و پيشنهاد ورود به منوي انگليسي، با توجه به عدم تسلط و آشنايي شما به اين منو و اطلاع از موجودي، اقدام به انتقال وجه به حساب خودشان مي كنند.

كلاهبرداران با چرب زباني و شيوه هاي گوناگون شما را مورد تخليه اطلاعاتي قرار داده و از اين طريق به موجودي حساب شما دسترسي پيدا مي‌كنند.

با توجه به افزايش روز افزون افراد به شبكه هاي اجتماعي و ورود به فضاهاي مجازي، احتمال بروز جرم در اين شبكه ها افزايش يافته و افراد كلاهبردار با اطلاع از عدم آشنايي مردم به برنامه ها و عمليات هاي اينترنتي، با جلب اعتماد و فريب سوژه هاي مورد نظر خود، اقدام به دريافت اطلاعات شخصي، هويتي و دريافت رمز حساب هاي بانكي آنها كرده و لطمات جبران ناپذيري را وارد مي كنند.

مراقب باشيد خطر در كمين شماست، هرگونه تلفن افراد ناشناس در خصوص خريد و يا برنده شدن شما به منزله زنگ خطر جدي از سوي کلاهبرداران است.

به محض دريافت هرگونه پيامك و تماس تلفني مبني بر برنده شدن در قرعه كشي، فروش سكه هاي عتيقه، برندگان راديو و...، قبل هرگونه اقدام ابتدا با نزديكترين يگان انتظامي و مركز فوريت هاي پليسي 110 تماس برقرار و موضوع را حتماً با پليس در ميان بگذارند.

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون