نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/12      8:54:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:202


نسخه چاپی
مرکز آمار خشونت های مسلحانه در آمریکا:

49 کشته و زخمی در تیراندازی های روز جمعه
گروه بین الملل- براساس گزارش های دریافتی تاکنون، 59 مورد تیراندازی در روز جمعه در ایالت های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آنها دست کم 16 نفر کشته و 33 نفر زخمی شده اند

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از مرکز ثبت آمار خشونت های مسلحانه در آمریکا، در یکی از موارد گزارش شده در شهر "آئوبرن" در ایالت واشنگتن دو نفر زخمی شدند. تیراندازی در شهر ناکسویل در ایالت تنسی نیز به زخمی شدن دو نفر منجر شد. در این حادثه دو مظنون سعی کردند پس از برخورد با خودروی پلیس از محل بگریزند که با تعقیب و گریز پلیس مواجه شدند. هردوی این دو نفر زخمی و بازداشت شدند. تیراندازی در شهر سنت پال در ایالت مینه سوتا نیز سه زخمی در پی داشت. در حادثه دیگری در شهر کلورادو اسپرینگز در ایالت کلورادو دو نفر زخمی شدند. پلیس اعلام کرد درگیری در نتیجه اختلافات خانوادگی رخ داده است. در جریان مشاجره ای در شهر جکسون در ایالت میسی سیپی نیز دو نفر زخمی شدند. پلیس اعلام کرد در حین مشاجره، یکی از طرف ها اقدام به تیراندازی کرده است. در حمله به خانه ای در شهر اروینگ در ایالت تگزاس نیز دو نفر زخمی شدند. 19مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.


مرکز ثبت خشونت های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارش های روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی بیست و چهار ساعت پنجشنبه تا جمعه و تلفات آنها را در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا اعلام کرد، بر این اساس 85 مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، 20 نفر کشته و 42 نفر زخمی شده اند. 32 مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

بر این اساس طبق گزارش های منتشر شده، در 48 ساعت پنجشنبه و جمعه، 144 مورد تیراندازی در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آنها 36 نفر کشته و 75 نفر زخمی شده اند. 

با توجه به اینکه گزارش های تیراندازی ها در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا معمولا چهل و هشت ساعت پس از وقوع کامل می شود، آمار نهایی تیراندازی های بیست و چهار ساعت جمعه تا شنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز یکشنبه منتشر می شود.

همچنین در یک هفته اخیر (4 تا 11 اسفند) 960 مورد تیراندازی به ثبت رسیده است که در نتیجه آنها 267 نفر کشته و 407 نفر زخمی شدند. 10 تن از قربانیان (کشته یا زخمی) این حوادث کودکان زیر 11 سال هستند و 42 نفر نوجوانان کمتر از 17 سال می باشند. در این مدت 2 مورد تیراندازی به جمع، 29 مورد حمله به منازل و 23 مورد تیراندازی به منظور دفاع از خود و 19 مورد تیراندازی غیرعمدی ثبت شده است.


به گزارش مرکز آمار خشونت های مسلحانه در آمریکا و به گفته واحد مرکزی خبر،  8311 مورد تیراندازی از ابتدای سال 2019 به ثبت رسیده است که در نتیجه آنها 2278 نفر کشته و 3895 نفر زخمی شدند. 85 تن از قربانیان (کشته یا زخمی) این حوادث کودکان زیر 11 سال هستند و 366 نفر نوجوانان کمتر از 17 سال می باشند. در این مدت 48 مورد تیراندازی به جمع، 313 مورد حمله به منازل و 204 مورد تیراندازی به منظور دفاع از خود و 239 مورد تیراندازی غیرعمدی ثبت شده است.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون