نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/13      14:59:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:437


نسخه چاپی
توصیه های پلیس به منظور پیشگیری از سرقت منزل در روزهای پایانی سال
گروه ناجا ـ معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با اشاره به روزهای پایانی سال و در پیش بودن سفرهای نوروزی از شهروندان خواست به منظور پیشگیری از سرقت منزل به توصیه ها و هشدارهای پلیس توجه کنند.

 

سرهنگ "رضا موذن" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس به تشریح نکاتی درباره پیشگیری از سرقت منزل پرداخت و اظهار داشت: سارقان برای رسیدن به اهداف شوم خود در کمین طعمه هستند که شهروندان باید برای ناکام گذاشتن خواسته آنها نکات ایمنی را برای جلوگیری از سرقت رعایت کنند.

وی افزود: در خواست ما از شهروندان هنگام خروج از منزل این است در صورت لزوم اگر اضطرار ایجاب نمی کند ترجیحا برخی از افراد درمنزل مثل افراد کهنسال و یا بزرگسال حضور داشته باشند.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا خاطرنشان کرد: هنگام خروج از منرل بایستی نکات ایمنی که بارها از سوی پلیس اعلام شده، را رعایت کنیم اما متاسفانه ما همیشه به بسته بودن درب اصلی اکتفا می کنیم زیرا معتقد هستیم اگر درب ورودی بسته باشد خانه کاملا ایمن است.

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به ساخت خانه ها ممکن است نقاطی نظیر بالکن، پنجره، دیوارهای کوتاه، درب ورودی ساختمان ها و یا حتی خرابی قفل و کلید و... دارای نقاط ضعف و راهی برای نفوذ سارقان باشد که بایستی ضمن رفع معایب، نکات ایمنی و حفاظتی را برای پیشگیری از بروز سرقت را رعایت کنیم.

سرهنگ موذن با بیان اینکه در بیشتر موارد به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی سارقان به سهولت و راحتی به داخل خانه هدف وارد می شوند، گفت: بعضی از  شهروندان بدون اینکه درب ها و پنجره ها را قفل کنند از خانه بیرون می روند حتی گاهی اوقات،  قفل کردن در ورودی پارکینگ نیز از قلم می افتد بنابراین به شهروندان توصیه می کنیم قبل از خروج از منزل، حتما درب ورودی پارکینگ را قفل کنند.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا در خاتمه از شهروندان خواست هنگام خروج از منزل توصیه های لازم را به کودکان و افراد کهنسال داشته باشند تا اگر کسی در منزل را زد و یا حتی در خواستی برای کمک داشت قبل از اینکه اجازه ورود به آنها بدهند حتما افراد مورد اطمینان را مطلع کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون