نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/14      12:1:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:290


نسخه چاپی
افزایش 93 درصدی قتل نوجوانان با سلاح سرد در انگلیس

گروه بین الملل- پلیس انگلیس اعلام کرد در 5 سال اخیر شمار نوجوانانی که با سلاح سرد به قتل رسیده اند 93 درصد افزایش یافته است.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، پلیس انگلیس اعلام کرد در پنج سال اخیر شمار نوجوانانی که بر اثر ضربات کارد یا دیگر سلاح های سرد در این کشور به قتل رسیدند 93 درصد افزایش یافته است

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، در پی به قتل رسیدن دو نوجوان 17 ساله دیگر در انگلیس، شمار نوجوانان به قتل رسیده با ضربات کارد در این کشور در پنج سال اخیر به 347 نفر رسیده است. یکی از دو نوجوان به قتل رسیده در 48 ساعت اخیر دختر 17 ساله ای بود که به همراه دوستان خود در پارکی به سر می بردند که فردی با کارد از پشت به او ضربه زد و فرار کرد وقتی این دختر جوان را به بیمارستان رساندند بر اثر کاری بودن ضربه جان سپرد.

نهادهای اجتماعی از افزایش قتل و چاقو کشی نوجوانان در این کشور ابراز نگرانی کرده و از دولت خواسته اند هر چه سریعتر در این باره تدبیر کند. قرار است این هفته "ساجد جاوید" وزیر کشور انگلیس در نشست با فرماندهان پلیس این کشور این موضوع و راههای کاهش آن را بررسی کنند. شبکه چهار تلویزیون انگلیس هم در گزارشی اعلام کرد حملات به افراد کمتر از 18 سال در این کشور از حدود دو سال پیش تا کنون حدود 77 درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش تجاوز و سوء استفاده جنسی به افراد کمتر از 18 سال با تهدید سلاح سرد نیز 38 درصد افزایش یافته است و سرقت افراد کمتر از 18 سال با تهدید سلاح سرد هم به 999 فقره رسیده است که افزایش چشمگیر نشان می دهد.

فرماندهان پلیس کاهش بیست هزار نفری شمار نیروهای پلیس را از سال 2010 تاکنون از جمله علت های افزایش جرایم از جمله قتل در این کشور برشمردند.

پلیس انگلیس به تازگی اعلام کرد از آغاز سال جاری میلادی یعنی حدود دو ماه اخیر 17 نفر با ضربات کارد فقط در لندن به قتل رسیده اند. رکورد زنی قتل با چاقو و سلاح سرد در انگلیس نگرانی خانواده ها و مقامات امنیتی و پلیس این کشور را در پی داشته است. براساس گزارش چندی پیش اداره ملی آمار انگلیس قتل با آلات برنده در لندن به بالاترین میزان از زمان پایان جنگ جهانی دوم در سال 1946 رسیده است.

از سال 2008 که حزب حاکم محافظه کار برای کاهش مشکلات مالی، سیاست ریاضت اقتصادی را اجرا کرد بودجه بسیاری از نهادهایی که خدمات اجتماعی عرضه می کردند کاسته شد و همین موضوع در کنار کاهش نیرو و امکانات پلیس از دلایل افزایش خشونت و جرم در این کشور ارزیابی شده است.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون