نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/14      18:27:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:134


نسخه چاپی
پلیس ایران در مبارزه با موادمخدر، بسیار خوب عمل می کند/ تاکید رئیس پلیس ایتالیا براستحکام همکاری با پلیس ایران
گروه ناجا – رئیس پلیس ایتالیا، هدف از سفر به ایران را استحکام همکاری های موجود میان پلیس دو کشور عنوان و اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایارن در مبارزه با موادمخدر بسیار خوب عمل می کند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،"فرانکو گابریلی" رئیس پلیس ایتالیا در دیدار با فرمانده ناجا ضمن تشکر از مهمان نوازی مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران در مدت اقامت خود، اظهارداشت: همکاری با پلیس جمهوری اسلامی ایران برای ما دارای اهمیت و یک همکاری استراتژیک محسوب می شود.

وی با بیان اینکه شاید ما تنها کشور اروپایی باشیم که یک افسر رابط در سطح بالا برای همکاری با پلیس جمهوری اسلامی ایران را داشته باشیم، گفت: این نشان دهنده عمق همکاری با پلیس جمهوری اسلامی ایران است و این تعامل را برای خود بسیار مهم می دانیم.

این مقام بلند پایه پلیس کشور ایتالیا، تمدن کهن دو کشور را دلیلی برای ارتباط و دوستی عنوان و هدف از سفر به ایران را استحکام همکاری های موجود میان پلیس دو کشور عنوان و خاطرنشان کرد: قطعاً این امر برای هر دو کشور بسیار مهم است.

گابریلی به مبارزه بی امان پلیس جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: به این موضوع کاملا واقف هستیم که جمهوری اسلامی ایران در این حیطه بسیار خوب عمل می کند و در اینجا یادی از شهدایی که جان خود را در این راه از دست داده اند، می کنیم که این همت بلند جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با این معضل که به نوعی همه کشورها با این درگیر هستند را نشان می دهد.

رئیس پلیس ایتالیا تأکید کرد: باید تفاهم نامه های همکاری که در سال 1999 و 2000 بین دو کشور صورت گرفته بازبینی و به صورت عملیاتی تر روی موضوعات خاص و مشترک تمرکز کنیم.

وی با اشاره به ضرورت تبادل آموزش میان پلیس دو کشور، گفت: من، فردی عملیاتی هستم و پیشنهاد دارم هر موضوعی که مدنظر ما قرار می گیرد به صورت عملیاتی انجام و برای آن یک بازه زمانی در نظر گرفته و در پایان بررسی کنیم به چه نتیجه ای رسیده ایم، طبیعتا انسان نمی تواند همه موضوعات را با هم انجام دهد.

گابریلی با تأکید بر همکاری های مشخص و بدون وقفه پلیس ایران و ایتالیا، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم، تفاهم نامه های صورت گرفته هر چه سریعتر عملیاتی شود چرا که بسیار مشتاق هستم تا تفاهمات میان دو کشور در زمان ریاست خودم و آقای اشتری عملیاتی شود.

رئیس پلیس ایتالیا در پایان با بیان اینکه خیلی اهل سفر نیستم، گفت: بسیار کم پیش می آید که از کشورم خارج شوم ولی این سفر برایم بسیار مهم بود که دعوت شما را پذیرفتم و به ایران سفر کردم.

گفتنی است، رئیس پلیس ایتالیا در پایان از سردار اشتری دعوت کرد تا به "رم " برای پیگیری همکاری ها و بازدید از این پلیس کشور سفر کند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون