نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/15      9:1:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:711


نسخه چاپی
مامور پلیس راهور تهران، ناجي جان یک شهروند تهراني
گروه استان ها – تهران بزرگ - معاون هماهنگ کننده پلیس راهور تهران بزرگ از نجات جان یک راننده تویوتا توسط مامور راهنمایی و رانندگی خبر داد.
 

سرهنگ "ابوالفضل موسوی پور" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: ساعت 18 عصر دیروز، یکی از ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، هنگام گشت زنی در اتوبان همت بعد از چمران، متوجه حال وخیم راننده خودرو تویوتا می شود، که در محلی نامناسبی پارک کرده و قادر به ادامه حرکت و صحبت نمی باشد .

این مقام انتظامی تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص راننده خودرو، افسر وظیفه شناس پس از بررسی علائم حیاتی بیمار اقدام به احیای قلبی وی می کند، که پس از چند لحظه و به مدد الطاف الهی، راننده خودرو چشمانش را باز می کند و با لبخند از افسر ناجی تشکر می کند.

معاون هماهنگ کننده پلیس راهور تهران بزرگ اضافه کرد: با توجه به وظایف ذاتی پلیس و احساس مسئولیتی که در قبال جان شهروندان داریم و آموزش هایی که این افسران در مواجه با این گونه حوادث دیده اند، ستوان یکم "محمد عبدالرحیمی" اقدامات اولیه امدادی را برای احیای این شهروند انجام می دهد .

وی ادامه داد: این افسر با وجدان، هنگامی که خیالش از بابت علائم حیاتی این شهروند راحت می شود، خودرو وی را به محل مناسب انتقال داده و اقدام به روان سازی ترافیک می کند.

سرهنگ موسوی پور ادامه داد: شهروندانی که شاهد این صحنه بوده اند بلافاصله با اورژانس تماس گرفتند که خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای امدادی و اورژانس، فرد بیمار به بیمارستان انتقال می یابد و با اقدام به موقع و احیای قلبی این افسر راهنمایی و رانندگی، راننده خودرو از مرگ حتمی نجات می یابد .

سرهنگ موسوی پور گفت: از این افسر وظیفه شناس و ناجی جان راننده خودرو، به صورت ویژه ای قدردانی خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده پلیس راهور تهران بزرگ از شهروندان خواست تا در مواجهه با بیماران و رانندگانی که دچار حمله قلبی و یا بیماری های دیگر شده اند، حتما و بلافاصله با مراکز اورژانس و پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون