نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/15      9:58:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:1260


نسخه چاپی
برگزاری مراسم تکریم و معارفه روسای سازمان وظیفه عمومی، راهور، فتا و معاون بهداد ناجا/ ضرورت رسیدن پلیس به نقطه مطلوب با تقویت زیرساخت ها/ آغاز فعالیت قرارگاه نوروزی راهور ناجا از 25 اسفندماه/ لزوم تبیین و گفتمان بیانیه "گام دوم انقلاب" در ناجا
گروه ناجا – فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس باید با استفاده از تکنولوژی و فناوری های روز و همچنین تقویت زیرساخت ها در نیروهایی که در حال خدمت هستند به خصوص از نظر اعتقادی و آموزشی و حرفه ای شدن بتواند خود را به نقطه مطلوب برساند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در مراسم تکریم و معارفه روسای سازمان وظیفه عمومی، راهور، فتا و معاون بهداد ناجا که در سالن فجر ستاد ناجا برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و تشکر، اظهار داشت: از زحمات همکاران که توانستند با تلاشی مضاعف به خوبی از عهده مأموریت ها برآیند و با کمترین هزینه، بیشترین اثربخشی را در اجرای مأموریت ها داشته باشند، قدردانی می کنم.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: امروز ناجا جزء سازمان های مورد اعتماد مردم عزیز کشورمان است که در نظرسنجی های صورت گرفته اعتماد مردم به ناجا افزایش پیدا کرده و بالاترین سرمایه ما نیز اعتماد مردم بزرگوار و شهیدپرور میهن اسلامی مان است، از این بابت خدا را شاکریم که بتوانیم خدمتگزار خوبی برای مردم و سرباز خوبی برای ولایت باشیم.

وی خاطر نشان کرد: از برنامه ها و اهداف ناجا برابر تدبیر فرماندهی معظم کل قوا، رسیدن نیروی انتظامی به تراز جمهوری اسلامی ایران است برای رسیدن به این مهم بحمدالله گام های خوبی طی سنوات گذشته و سال جاری برداشته شده است.

این مقام عالی انتظامی ادامه داد: بایستی با برنامه ریزی های مناسب ، تقویت زیرساخت ها و نیروهای که در حال خدمت هستند به خصوص از نظر اعتقادی، آموزشی، حرفه ای شدن و همچنین استفاده از تکنولوژی و فناوری های روز بتوانیم به نقطه مطلوب نزدیکتر شویم.

سردار اشتری تأکید کرد: به طور قطع طی سال آتی با شتاب بیشتری در این مسیر حرکت خواهیم کرد، یکی از اولویت ها در ناجا نوآوری، ابتکار و شادابی در فعالیت ها است. به طور حتم باید مدیران و مسئولان و کارکنان ناجا همواره در حال رشد ، بالندگی و نوآوری باشند.

فرمانده ناجا یادآور شد: سازمانی با این وسعت کار و پیچیدگی جرایمی که روز به روز صورت می گیرد باید از خلاقیت بالایی برخوردار باشد یکی از دلایل این جابه جایی ها برای ایجاد تحول در کارها است؛ بحمدالله مدیران و فرماندهان ناجا از این روحیه برخوردارند، جابه جایی ها به طور حتم برکاتی دارد و همه همکاران به آن واقف هستند .

وی ادامه داد: ناجا طی دوره های گذشته اثرات موثر این جابه جایی ها را تجربه کرده و هدف اصلی از این عمل نیز افزایش خدمت، رشد و تحرک در این مجموعه است.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: فرآیند جابه جایی ها طی ماه ها بررسی از ظرفیت، توانمندی و تخصص افراد توسط بازرسی کل ناجا صورت می گیرد.

سردار اشتری یادآور شد: هدف این است که به سمت جوان گرایی پیش رفته و میانگین سن خدمتی پایین بیاید، امیدواریم با فرآیند صورت گرفته در آینده شاهد کاهش حداقل میانگین سنی 5 ساله خدمتی باشیم.

وی بیان کرد: یکی از اولویت های ناجا این است، فرماندهان و معاون سازمان از بین افرادی انتخاب شوند که علاوه بر داشتن تخصص از تجربه لازمه نیز برخوردار باشند چرا که افراد آشنا به وظایف و سرانگشتان ناجا بهتر می توانند در پست مربوطه از عهده مأموریت ها برآیند ضمن اینکه این موضوع سبب افزایش امیدواری در بین همکاران در رده های پایین تر می شود و آنان در می یابند در آینده می توانند در جای خدمتی کنند که موثرتر هستند.

فرمانده ناجا اضافه کرد: به غیر از صلاحیت هایی نظیر اینکه یک فرد انقلابی، متخصص و مجاهد باشد باید از داخل سازمان و سنین پایین تر و از تجربه کار اجرایی نیز برخوردار باشد.

سردار اشتری با اشاره به آمادگی ناجا در خصوص اقدامات پایان سال، گفت: نیروی انتظامی برای خدمت و تأمین و حفظ امنیت مردم در این ایام به خصوص چهارشنبه آخرسال آمادگی کامل دارد و ان شاء الله مردم هم رعایت خواهند کرد و با هماهنگی های صورت گرفته مشکلی را در این زمینه شاهد نباشیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور یادآور شد: در سنوات گذشته شاهد بودیم که در چهارشنبه آخرسال خسارات جانی و مالی به مردم وارد می شد این موضوع یعنی خدشه به امنیت مردم که خط قرمز ناجا است؛ کسانی که بخواهند به هر طریقی آرامش مردم عزیز را برهم بزنند باید بدانند که به شدت با آنان برخورد می شود، ان شاء الله با نظارت والدین امسال شاهد خسارتی از این بابت نباشیم.

وی خاطر نشان کرد: قرارگاه نوروزی ناجا کار خود را شروع کرده و قرارگاه نوروزی راهور نیز از 25 اسفندماه سال جاری کار خود را با هماهنگی و همکاری همه دستگاه های خدمت رسان عملا شروع و تا پایان تعطیلات ادامه خواهد داد تا ان شاء الله مردم عزیز سال خوبی داشته و با توجه به توصیه های همکارانم بتوانند ایام فراغت را به خوبی سپری کنند.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: سازمان وظیفه عمومی ناجا، سازمانی که با خیل عظیم جوانان و سربازان این کشور روبه رو است و  این جوانان عزیز حدود 20 ماه  خدمت خود را برای آرامش مردم سپری کرده و این نعمت بزرگی است که این عزیزان در یکی از جاهای حساس خدمت می کنند .

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: ناجا تلاش کرده تا فرآیند سرعت عمل مراحل جذب و اعزام سربازان و نیز توزیع مناسب آنان در بین نیروی های مسلح را افزایش دهد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جرایم فضای مجازی حدود 80 درصد افزایش یافته و این حوزه حساسیت فراوان دارد، گفت: امروز در پلیس فتا ابزار ، امکانات و تجهیزات خوبی وجود دارد؛ باید تمام آسیب های اجتماعی را با برنامه ریزی رصد و در جهت کاهش آن تلاش کرد که در این راستا بایستی تجهیزات، امکانات، آزمایشگاه ها تقویت شوند.  

وی خاطر نشان کرد: در حکم فرماندهی معظم کل قوا به بنده  موضوع بهبود معیشت کارکنان تأکید شد که من نیز براساس وظیفه بر بهبود معیشت کارکنان تأکید دارم؛ این موضوع یکی از اولویت های اصلی ناجا است.

سردار اشتری با تأکید بر اینکه باید با همت مضاعف کارکنان به اهداف سازمان که همان ارتقاء امنیت و آرامش مردم است برسیم، افزود: بایستی بیانیه "گام دوم انقلاب اسلامی" چون خون جدیدی  در کشور جاری شده و در این سازمان تبیین و گفتمان شود و تدابیر رهبر معظم انقلاب همواره سرلوحه کارها بوده و بدانیم که خیر و صلاح  کارها در این امر است.

گفتنی است، در این مراسم سردار اشتری از زحمات چندساله روسای پیشین سازمان وظیفه عمومی ، فتا، راهور و معاون بهداد ناجا تقدیر و تشکر کرد.

لازم به ذکر است در این مراسم سردار "تقی مهری" که تا پیش از این رئیس پلیس راهور ناجا بود به عنوان رئیس سازمان وظیفه عمومی ، سردار "کمال هادیان فر" که پیش از این رئیس پلیس فتا ناجا بود با عنوان رئیس پلیس راهور و سرهنگ "محمد رضا حسینی آباجلو" به عنوان معاون بهداد ناجا و سردار "وحید مجید" به عنوان رئیس پلیس فتا ناجا معرفی شدند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون