نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/15      10:50:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:237


نسخه چاپی
حمله پلیس فرانسه با اسپری فلفل به یک معلول در تولوز

گروه بین الملل- پلیس فرانسه در جریان اعتراضات به نظام سرمایه داری در این کشور با اسپری فلفل به یک معترض معلول در شهر تولوز حمله کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از "اسپوتنیک"؛  پلیس فرانسه در جریان اعتراضات به نظام سرمایه داری در این کشور با اسپری فلفل به یک معترض معلول در شهر تولوز حمله کرد. 


تصاویر این حمله که روز شنبه در فیس بوک قرار گرفت بازتاب فراوانی داشت و نزدیک به 800 هزار بار مشاهده شد. در این تصاویر فرد معترض که روی صندلی چرخدار نشسته است با افسر پلیس فرانسه بر سر عینک آفتابی خود درگیر می شود. افسر پلیس فرانسه عینک وی را می گیرد و همچنانکه در حال دور شدن از محل است فرد معترض با صندلی چرخدار به دنبال وی می رود اما از فاصله بسیار نزدیک با اسپری فلفل مورد حمله افسر پلیس قرار می گیرد. این فرد در حالی که چشمان خود را گرفته است تصویر قطع می شود. 


در زیرنویس این فیلم که از زبان فرانسه به انگلیسی ترجمه شده آمده است : " حتی افراد معلول نیز مستثنی نیستند. این صحنه عجیب در شهر تولوز بیانگر استفاده نادرست از قدرت است. " 
در بخش دیگری از این زیر نویس به کنایه از اظهارات کریستوف کاستنر وزیر کشور فرانسه آمده است : " من هرگز افسر پلیسی را ندیدم که به یک معترض حمله کند. "

کاستنر از اکتبر سال 2018 وزیر کشور فرانسه و مقام اجرایی حزب سیاسی سوسیال لیبرال از سال 2017 است. 

امانوئل مکرون آوریل سال 2016 این حزب را تاسیس کرد. 

در این زیرنویس همچنین آمده است: "هیچگونه مشروعیتی در پس این اقدام وجود ندارد و این افسر پلیس که هیچ شان و منزلتی ندارد و به خود اجازه می دهد با استفاده از اسپری فلفل بدون هیچ دلیلی به یک فرد معلول حمله کند باید مورد مجازات قرار گیرد. "

این اتفاق در شانزدهمین هفته از اعتراضات به نظام سرمایه داری در فرانسه رخ داد ؛ اعتراضاتی که نخستین بار اواسط نوامبر سال 2018 آغاز شد و همراه با درگیری های خشونت آمیز میان پلیس و معترضان بود. 
در این اعتراضات حدود سه هزار نفر که دو هزار نفر آنها غیرنظامی هستند از ماه نوامبر زخمی شده اند و بنا بر گزارش های مستقل دست کم 11 تن نیز کشته شده اند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون