نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/16      16:3:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:133


نسخه چاپی
افزایش جریمه تردد های غیر قانونی از مرز توسط مجلس /علت گرانی گوشت را باید در جای دیگر جست و جو کرد/ مرزهای مشترک ایران و پاکستان باید به صورت دو جانبه اداره شود
گروه ناجا_ فرمانده مرزبانی ناجا به تردد های غیر قانونی در مرزهای کشور اشاره و تاکید کرد: برخورد با این اقدام، نیازمند اعمال جریمه است اما متاسفانه جریمه های پایین، کار مرزبانان را سنگین می کند، به مجلس توصیه کرده ایم که هزینه جرم ها را افزایش دهد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ،سردار " قاسم رضایی" در جمع خبرنگاران در استان خراسان جنوبی اظهار داشت : امروز در جمع مرزبانان مرکز آموزش محمد رسول الله (ص) حضور داشتم و خداوند این توفیق را به من داد که در میان همرزمان با نشاطم قرار بگیرم که با شور و حال وصف ناشدنی در حال خدمت هستند.

وی با بیان اینکه جهموری اسلامی ایران مرزهای گسترده ای با سایر کشورها دارد، اظهارداشت: با دو کشور پاکستان و افغانستان ،مشترکات زیادی در مرز داریم و روابط خوبی را با آنها برقرار کردیم اما باید مراقب باشیم زیرا دشمنان در حال توطئه برای بر هم زدن این روابط حسنه هستند، اما آنها باید بدانند که فتنه های شان توسط ملت ایران خنثی می شود.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه با بیان اینکه بحث مواد مخدر در کشور افغانستان بسیار داغ است، گفت: در گذشته 20 تن  مواد در این کشور تولید می شد اما این میزان به 9 هزار تن رسیده که عامل این اتفاق حضور نیروهای غربی از جمله ایالات متحده آمریکا در این کشورهاست.

سردار رضایی به تلاش بی وقفه مرزبانان و درگیری های شبانه روزی آنها با اشرار و سوداگران مرگ برای مقابله با قاچاق مواد مخدر اشاره و تصریح کرد: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و روزانه در مرزهای مشترک دو کشور افغانستان و پاکستان با قاچاقچیان مواد مخدر درگیری دارند. 

وی ضمن ابراز امیدواری از همکاری کشور پاکستان با ایران، تصریح کرد: مرزهای مشترک دو کشور باید به صورت دوجانبه اداره شود و انفرادی غیر ممکن است؛ با توجه به قدرت نظامی که کشور پاکستان دارد، اگر اراده کند  می تواند تروریست ها را از کشور خود پاک سازی کنند. 

فرمانده مرزبانی ناجا به مرزهای طولانی کشور و نبود امکانات رفاهی اشاره و تصریح کرد: مرزهای ما نیازمند امکاناتی از جمله جاده و ابنیه هاست که متاسفانه امکانات لازم برای مدیریت هر چه بهتر آن تامین نشده است.

وی به تردد ها غیر قانونی در مرزهای کشور اشاره و تاکید کرد: برخورد با این اقدام، نیازمند اعمال جریمه است اما متاسفانه جریمه های پایین، کار مرزبانان را سنگین می کند، به مجلس توصیه کرده ایم که هزینه جرم ها را افزایش دهد.

سردار رضایی در خصوص گرانی گوشت و رابطه آن با قاچاق احشام، گفت: برخی کارشناسان در این رابطه، صحبت های غیر کارشناسی کردند و معتقدند گرانی گوشت مربوط به قاچاق احشام است  اما من این را تکذیب کرده و توصیه می کنم علت این گرانی را باید در جای دیگر جست و جو کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا در خاتمه ضمن تشکر و قدردانی از ارتش، سپاه و سایر نیروهای اطلاعاتی در تامین امنیت مرزها، گفت: مرزهای خراسان جنوبی وضعیت مطلوبی دارد و خداوند را شاکر هستیم که امسال توانستیم امکانات خوبی را در حد بضاعت برای این استان فراهم کنیم .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون