نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/13      10:59:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:153


نسخه چاپی
«ما پیروزیم» شعار راهیان نور سال ۹۸ است / راه اندازی قرارگاه برای ساماندهی زائران خارجی/ تصویب و ابلاغ سند ملی راهیان نور
گروه ناجا- دبیر ستاد راهیان نور کشور با اشاره به رشد ۱۰ درصدی هر ساله زائران، گفت: شعار امسال راهیان نور نشات گرفته از پیروزی‌های ملت ایرانی در مقاطع و صحنه‌های مختلف «ما پیروزیم» است.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار "نادر ادیبی" در نشست خبری سالیانه خود در تشریح برنامه‌های راهیان نور سال 98 اظهار داشت: راهیان نور به یکی از بزرگترین عملیات های فرهنگی کشور تبدیل شده  که اثرش در حوزه فرهنگی کشور جای تردید ندارد و طبق نظرسنجی و ذائقه سنجی از زائران و میزبانان در شهرهای مقصد، یکی از روندهای فرهنگی موثر در کشور است.

وی با بیان این نکته که راهیان نور مرکز ارتباط مردم با دوران دفاع مقدس است،افزود: اگر بخواهیم مدلی را برای ارتباط عمیق با تاریخ گذشته فراهم کنیم به راهیان نور می رسیم.

دبیر ستاد راهیان نور کشور گفت: طی دهه گذشته در حوزه گستره عمومی راهیان نور رشد زیادی داشتیم در سال 96 قریب به 6 میلیون نفر در مناطق عملیاتی حضور پیدا کردند، هر ساله رشد 10 درصدی را در راهیان نور شاهد بودیم؛ تلاش داریم تصویر کاملی از دفاع مقدس را به مردم از حضور همه جانبه ملت در مقابل دشمن نشان دهیم.

ادیبی تصریح کرد: شعار امسال راهیان نور نشات گرفته از پیروزی های ملت ایران در مقاطع و صحنه های مختلف «ما پیروزیم» است.

دبیر ستاد راهیان نور کشور با اشاره به آمار سنی زائران راهیان نور ، گفت : براساس آمار دقیق ۷۰ درصد زائران را جوانان بین ۱۵ تا ۳۰ سال تشکیل می‌دهند.

وی از راه اندازی چند یادمان جدید خبر داد و افزود: جبهه شهید بهشتی در قصرشیرین و یادمان شهدای دارلک در آذربایجان غربی راه اندازی شده است؛  یادمان عملیات والفجر ۱ در منطقه چم هندی و شیخ صله در ثلاث باباجانی نیز از جمله یادمان‌های تازه تاسیس هستند.

ادیبی بیان کرد: شبکه خادمین با ۷۰ هزار عضو داوطلب که ۸۰ درصد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر هستند به زائران خدمت رسانی می‌کنند. ۲۵ هزار راوی داوطلب دفاع مقدس از فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس در طول سال و در اوج راهیان نور در مناطق عملیاتی حضور دارند، ۱۵ هزار مبلغ روحانی در مناطق مختلف نیز به خدمات رسانی مشغول هستند.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های رسته‌ای راهیان نور تصریح کرد: نمایشگاه راهیان نور شمال و شمالغرب در سال آینده برگزار می‌شود. از جمله نمایشگاه‌های راهیان نور خوزستان نمایشگاه موشکی در منطقه «دب حردان» شهر اهواز، نمایشگاه پایگاه شکاری دزفول، نمایشگاه دریایی خرمشهر، نمایشگاه رسته زرهی در منطقه آب تیمور است.

دبیر ستاد راهیان نور گفت: نمایش‌های فرهنگی رزمی و بازسازی صحنه و سوژه‌های دفاع مقدس را در خوزستان و دیگر استان‌ها داریم. هر شب چند هزار نفر از زائران و ساکنان خوزستان در این نمایش‌ها شرکت می‌کنند. در حوزه کودک و نوجوان برنامه‌های وسیعی پیش بینی شده است. تولیداتی از جمله کتاب، بروشور و ویژه نامه‌هایی برای آشنایی اقشار مختلف مردم تهیه شده است.

تصویب و ابلاغ سند ملی راهیان نور

وی از اقدامات مهم سال ۹۷ در حوزه راهیان نور را تصویب سند ملی راهیان نور دانست و افزود: این سند با اتکا به تجریبات گذشته و برنامه‌های توسعه‌ای راهیان نور پیش بینی شده است که در هیئت امنای ستاد راهیان نور به تصویب رسید و به دستگاه‌های دولتی و مجموعه نیرو‌های مسلح ابلاغ شد.

ادیبی با اشاره به دیگر برنامه‌های راهیان نور گفت: مسوولیت قرارگاه رسانه‌ای راهیان نور برعهده صدا و سیما است و قرار است از ظرفیت‌های رسانه‌ها در این عملیات فرهنگی استفاده کنیم.

وی با اشاره به نقش جهادگران در دفاع مقدس و لزوم پرداختن به آن بیان کرد: بازسازی پل بعثت در یادمان والفجر ۸ و استفاده از راویان جهادگر از جمله اقدامات در زمینه پرداختن به موضوع جهادسازندگی در جبهه است.

راه اندازی قرارگاه برای ساماندهی زائران خارجی

وی از تاسیس قرارگاه بین الملل برای ساماندهی زائران خارجی خبر داد و گفت: کاروان‌های خارجی از کشور‌های آمریکا، آسیا و اروپا در مناطق عملیاتی حاضر و از اسرار پیروزی ملت ایران مطلع می‌شوند.

ادیبی سفر‌های راهیان نور را یکی از کم خطرترین سفر‌ها در کشور دانست و گفت: قرارگاه راهیان نور نیروی انتظامی مسوولیت تامین امنیت و کنترل کاروان‌ها را برعهده دارند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون