نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/19      10:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:955


نسخه چاپی
محدوديت های ترافيکي نوروز 98 در استان "قم"
گروه استان ها-قم-رئیس پلیس راه استان، گفت: محدوديت و ممنوعيت ترافيکي همزمان با ایام نوروز در محورهاي برون شهري استان "قم" اجرا می شود.

سرهنگ "مختار پناهی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: با توجه به افزايش تردد و آغاز سفرهای نوروزی، به منظور افزايش ظرفيت تردد محورهاي مواصلاتي کشور و ارتقاء ضريب ايمني و تسهيل در عبور و مرور وسايل نقليه در ايام نوروز، محدوديت هاي ترافيکي از روز سه شنبه 28 اسفند 97 تا پايان روز 16 فروردین 98 در محورهاي برون شهري استان قم اجرا می شود.

وی گفت: تردد کليه وسايل نقليه سنگين باري (تريلي ، کاميون و کاميونت) به جز حاملان مواد سوختي و فاسد شدني از محورهای "اراک - قم ، جاده قدیم تهران - قم" و بالعکس از ساعت 12 الي 24 روزهای سه شنبه و چهارشنبه 28 و 29 اسفند 97 و روزهای یک شنبه 4 فروردین، چهارشنبه 14 فروردین و جمعه 16 فروردین 98 و همچنین محور قدیم "کاشان - قم" و بالعکس نیز تردد از ساعت 7 صبح الي 24 روز چهارشنبه مورخ 29 اسفند 97 و روز جمعه 16 فروردین 98 ممنوع است.

رئیس پلیس راه استان قم ادامه داد: تردد کليه وسايل نقليه سنگين باري (تريلي ، کاميون و کاميونت ) به جز حاملان مواد سوختي و فاسد شدني که در زمان اجراي محدوديت و ممنوعيت از استان‏ هاي جنوبي کشور (هرمزگان ، سيستان و بلوچستان ، کرمان ، يزد ، اصفهان و شيراز) به سمت تهران در حرکت هستند بايستي از مسير اتوبان کاشان به قم ( 5 کيلومتري قم ) و در ادامه از "آزاد راه قم - گرمسار و تهران" و کليه وسايل نقليه سنگين باري (تريلي ، کاميون و کاميونت ) که از استان‏ مرکزي به سمت "تهران" در حرکت هستند، مي‌توانند از محور "اراک - خمين - دليجان - سلفچگان - ساوه - تهران" به عنوان مسير جايگزين استفاده کنند.

سرهنگ پناهی، گفت: سه شنبه 13 فروردین 98 از ساعت 7 صبح الی 12 تردد کلیه وسایل نقلیه از محور "کهک" به "قم" و از ساعت 15 الی 24 از سمت "قم" به "کهک" ممنوع بوده و رانندگان می توانند از مسیر "جاده معدن منگنز" به عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قم تاکید کرد: تردد انواع تريلر، كاميون و كاميونت در تاریخ 13 فروردین 98 در كليه محورهاي برون شهري كشور ممنوع و همچنین عبور و مرور انواع موتورسيكلت در ايام اجراي طرح نوروزي در تمامي آزادراه ها، بزرگراه‌ها و محورهايي كه ضرورت ايجاب کند، ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد: در تمامي محورهاي برون شهري كه در ايام فوق ممنوعيت و محدوديت ترافيكي براي انواع تريلر و كاميون اعمال مي شود، عبور و مرور انواع تريلر، كاميون و تانكرهاي حامل مواد سوختي و فاسد شدني يا داراي مجوز از پليس راهور ناجا از اين امر مستثني بوده و ممنوعيت تردد اين قبيل وسايل نقليه فقط در راه هايي اعمال خواهد شد كه مقررات يك طرفه شدن عبور و مرور در آن ها اجرا شده و يا ممنوعيت تردد در طول سال دارند.

سرهنگ پناهی تاکید کرد: رانندگان وسايل نقليه اي که در طول مسير محدوديت در حرکت هستند، می بایست به نحوي برنامه ريزي کنند که قبل از ساعت اجراي محدوديت از جاده عبور کرده در غير اين صورت از تردد آنها جلوگيري می شود.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قم، گفت: مرکز پيام پليس راه استان با شماره تلفن 36662888 و 21845916 و مرکز اطلاعات و کنترل ترافيک پليس راهور ناجا با شماره تلفن 120 و 88255555 (10 خط) به طور شبانه روزي پاسخگوي وضعيت راه هاي کشور و امداد رساني احتمالي به هموطنان عزيز کشورمان بوده همچنین در سايت www.rahvar120.ir آخرين اطلاعات ترافيکي قابل دسترسي است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون