نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/22      9:20:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:215


نسخه چاپی
37 تن مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد
گروه استان ها- خراسان جنوبی- فرمانده انتظامی استان از کشف 37 تن انواع مواد مخدر از ابتدای امسال در خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"مجید شجاع"عصر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: با اقدامات همه جانبه و اشرافیت اطلاعاتی بسیار خوبی که نسبت به باندهای ترانزیت مواد مخدر در شرق کشور در استان وجود دارد؛ کشفیات مواد مخدر تاکنون بیش از 37 تن انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث قاچاق سوخت با توجه به وضعیتی که پیش آمده بود و ماموریتی که پلیس در این زمینه داشت تلاش و مقابله خوبی نسبت به قاچاق سوخت صورت گرفت و در این راستا یک میلیون و 213 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شده است که بالغ بر 700 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به این که کشفیات خودروهای سرقتی 32 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته؛ افزود: در این راستا 91 دستگاه خودروی سرقتی کشف شده  و کشفیات موتور سیکلت نیز 6 درصد افزایش داشته است.

سردار شجاع با بیان این که مجموع سرقت‌های انجام شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35 درصد افزایش داشته، افزود: 71 درصد مجموع پرونده‌های سرقت نیز کشف شده است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به این که در بحث دستگیری قاچاقچیان بیش از 5 هزار نفر دستگیر شدند، گفت: همچنین در حوزه کالاهای قاچاق نیز بیش از 4 هزار نفر دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته در استان بیش از 760 هزار تخلف رانندگی ثبت شده است گفت: در این مدت2هزار و 800 دستگاه خودروی متخلف توقیف شدند که از این تعداد حدود 800 دستگاه بالای یک میلیون تومان خلافی داشتند..

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: بیش از یک هزار دستگاه خودرو و 99 دستگاه موتور سیکلت از ناحیه قاچاقچیان در استان مصادره شده است.

وی با اشاره به این که درحوزه تصادفات تعداد کل تصادفات در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 44 درصد افزایش داشته است، افزود: در این راستا در تصادفات جرحی 8 درصد افزایش، در تصادفات فوتی 5درصد افزایش و تصادفات خسارتی افزایش داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در بحث تعداد متوفیان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد کاهش داشته‌ایم، گفت: از ابتدای امسال تعداد مجروحان 5 هزار و 600 نیز در تصادفات مجروح شدند که 9درصد رشد داشته است.

سردار شجاع با بیان این که در حوزه پلیس فتا و اقدامات فضای مجازی از ابتدای امسال تاکنون تعداد جرایم پرونده‌های فضای مجازی 97 درصد افزایش داشته، یادآور شد: جرایم مالی فضای مجازی در سال 97 نیز بیش از 80 درصد جرایم را به خود اختصاص داده است.

وی به 5 جرم ابتدای فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در این راستا برداشت اینترنتی غیرمجاز 50 درصد کل جرایم سایبری،کلاهبرداری رایانه‌ای که 30 درصد کل جرایم،انتشار فیلم‌های خصوصی و خانوادگی 5 درصد کل جرایم ومزاحمت‌های اینترنتی 4 درصد کل جرایم را به خود اختصاص داده است.

سردار شجاع به عملکرد مراکز مشاوره فرماندهی انتظامی استان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون در مجموع 5 هزار و 193 نفر از خدمات مراکز مشاوره بهره‌مند شدند که از این تعداد 2 هزار و 577 نفر از خدمات مرکز مشاوره آرامش و 2 هزار و 616 نفر از خدمات واحدهای مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها بهره‌مند شدند.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی تصریح کرد: در حوزه شکایات 55 درصد کاهش، تقدیرها 13 درصد افزایش و راهنمایی و پاسخگویی در حوزه‌های مختلف 26 درصد افزایش داشته است.

سردار شجاع با بیان این که در حوزه صحت عملکرد کارکنان تعداد پرونده‌های رد رشوه نسبت به سال گذشته 38 درصد افزایش داشته افزود: در سال 97 تعداد مشمولان اعزام شده به نیروهای مسلح 4 هزار و 552 نفر بوده که نسبت به سال گذشته 12 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در حوزه فوریت‌های پلیسی 110 از ابتدای امسال تاکنون بیش از 400 هزار تماس با مرکز انجام شده است.

سردار شجاع با بیان این که از این تعداد 70 درصد توسط اپراتورهای مرکز 110 پاسخگویی و به عملیات انتظامی تبدیل شده ، افزود: از ابتدای امسال تاکنون 282 هزار تماس منجر به عملیات پلیسی شده است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: در این مدت 20 درصد تماس‌ها نیز که بالغ بر 80 هزار تماس می‌شود، عمدتاً تماس‌هایی بوده است که در بحث نیازمندی پلیسی، مشورت و یا استعلام شهروندان از پلیس بوده است.

سردار شجاع با اشاره به اقدامات پلیس برای چهارشنبه پایان سال و عید نوروز تصریح کرد: از شهروندان درخواست می‌شود به توصیه‌های ایمنی پلیس توجه و آنان را مدنظر قرار دهند.

وی یادآور شد: در چهارشنبه آخر سال و در ایام نوروز با آن دسته از افرادی که قصد هنجار شکنی داشته باشند برخورد و خودروی آنان توقیف خواهد شد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از آمادگی 100 درصدی پلیس برای خدمت رسانی به مسافران نوروزی خبر داد و گفت: تقاضای ما از شهروندان این است که در جاده‌ها ملاحظه سایر خودروها و سرنشینان را داشته باشند و به نکات ایمنی توجه کنند.

وی با بیان این که در حوزه جرایم اقتصادی با کمک دستگاه‌های ذیربط کنترل‌های لازم را خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: در ایام نوروز اپلیکیشن موبایلی برای ارائه خدمات بهتر طراحی شده است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون