نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/22      16:26:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:106


نسخه چاپی
هشدار پلیس فتا به خانواده ها در خصوص چهارشنبه آخر سال
گروه اجتماعی- اکثر حادثه ديدگان روزهای آخر سال جوان و نوجوان هستند، والدين بايد همواره به عنوان صميمي‌ترين دوست فرزند دلبندشان آنها را هم در فضاي واقعي و هم در فضاي مجازي همراهي کنند.

با توجه به فرا رسيدن فصل بهار، مردم شور و شوق زيادي براي شرکت در مراسم پايان سال مانند چهارشنبه سوري دارند، اما متاسفانه این رسم دیرینه با تغییر روش امروزه به معضل اجتماعی خاصی تبدیل شده است به طوری که با استفاده از مواد منفجره و استفاده نابجا در اين گونه جشن ها، شاهد داغدار شدن تعدادي از خانواده هاي ايراني هستيم.

از این رو کارشناسان پليس فتا اقدامات گسترده اي را در فضاي سايبري براي شناسايي سايت‌ها، وبلاگ ها و صفحات شبکه هاي اجتماعي که اقدام به انتشار مطالب در خصوص روش ساخت مواد منفجره مي کنند آغاز کرده اند.

هشدار!

فروش، تبليغ، توزيع و هرگونه معامله بدون مجوز تجهيزات نظامي و تجهيزاتي که داراي کاربرد دوگانه هستند و نيز اقلام و موارد تحت کنترل از قبيل انواع مواد محترقه، منفجره اعم از نظامي و غيرنظامي، شيميايي، راديواکتيو، ميکروبي، گازهاي بيهوش‌کننده، بي‌حس‌کننده و اشک‌آور و شوک‌دهنده‌ها (شوکرها) و تجهيزات نظامي و انتظامي، جرم است و فعالان در اين زمينه بر اساس قانون تحت پيگرد قرار خواهند گرفت.

توصيه پليس فتا به خانواده ها

افراد فرصت طلب و سودجو با ارائه پيشنهادات اغواء کننده در انواع وبلاگ ها يا سايت هاي اينترنتي و گذاشتن کليپ هاي آموزشي و تصويري از ساخت و فروش انواع مواد محترقه، نوجوانان و جوانان را ترغيب به بازديد از سايت کرده و براي خود فرصت هاي تبليغاتي و بازار فروش ايجاد مي کنند. از این رو والدین عزیز توصیه های ذیل را جدی بگیرید تا شاهد اتفاقات ناگوار برای فرزندانتان نباشید.

1- از آنجايي که فرزندان حضور فعال در فضاي مجازي دارند و برخي سايت ها اقدام به آموزش ساخت مواد محترقه ميکنند خانواده ها بايد در اين خصوص مراقب فرزندان خود باشند، چرا که عدم آشنايي فرزندان با اين مواد و آموزش ناقص سايت ها در اين خصوص بسيار خطرناک است، لحظه‌اي هيجان ارزش حادثه اي ناگوار و یک عمر پشیمانی را ندارد.

2- با توجه به اينکه اکثر حادثه ديدگان اين ايام جوان و نوجوان هستند، والدين بايد همواره به عنوان صميمي‌ترين دوست فرزند دلبندشان آنها را هم در فضاي واقعي و هم در فضاي مجازي همراهي کرده و براي انجام فعاليت‌هاي بي‌خطر در اين روز و لذت بردن از اين جشن کهن بدون هيچ گونه آسيبي موارد لازم را به آنها گوشزد کنند.

3- والدين بايد با توجه به وجود انواع پتانسيل هاي مثبت و منفي موجود در فضاي سايبري، در نحوه استفاده فرزندان از اينترنت خصوصاً نسبت به بازديد از سايت هاي مختلف از جمله آموزش و فروش مواد محترقه در اينترنت نظارت بيشتري داشته باشند تا وجود اين تکنولوژي مسبب مخاطراتي غير قابل جبران در آخر سال نشود.

سخن پایانی

کاربران محترم با مشاهده سايت هاي فعال در زمينه آموزش ساخت يا خريد فروش مواد محترقه مراتب را با مراجعه به قسمت ثبت گزارش مردمي در سايت پليس فتا به نشاني www.cyberpolice.ir گزارش دهند تا برخورد قانوني با گردانندگان اين سايت ها صورت گيرد.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون