نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/23      16:18:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:564


نسخه چاپی
شاکله مناسبات اجتماعی در گرو امنیت است
گروه استان ها - قزوین- فرمانده انتظامی استان گفت: جایگاه امنیت در کشور مهم و یک نیاز بشری است و شاکله تمام مناسبات و توسعه اجتماعی در گرو امنیت است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "مهدی محمودی" در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان با تقدیر از خدمات و تلاش خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی و انعکاس اخبار نیروی انتظامی اظهار داشت: وظیفه خود می‌دانیم با کمک رسانه‌ها مردم را در جریان فعالیت‌ها و خدمات پلیس قرار دهیم و با تنظیم برنامه‌های خود ایام کم خطر و کم حادثه‌ای داشته باشیم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به بیانیه گام دوم رهبری تصریح کرد: در این بیانیه هفت توصیه مطرح شده و چون ناجا در همه عرصه‌ها در کنار مردم قرار دارد تلاش می‌کنیم برنامه‌های ما با محور این بیانیه باشد.

تقویت امنیت و پیشگیری از جرم

فرمانده انتظامی استان قزوین یاد آور شد: مهمترین اولویت ما در سال آینده تحقق مطالبات امنیتی، انتظامی و پیشگیری از وقوع تخلف و جرایم است باید عملیات پلیس با پیشگیری کاهش یابد تا به تشکیل پرونده در دستگاه قضا منجر نشود.

وی با بیان اینکه اولویت دیگر ما مبارزه با قاچاق کالا، ارز و سوخت و مواد مخدر است و برخورد جدی با سوداگران مرگ را در صدر برنامه‌های خود قرار داده‌ایم خاطر نشان کرد: اعتیاد مشکلات زیادی برای ما ایجاد کرده و با کمک پلیس آگاهی مبارزه با مواد مخدر با قاطعیت دنبال خواهد شد.

افزایش کشفیات نیروی انتظامی

این مقام ارشد انتظامی در ادامه گفت: خوشبختانه با تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی شاهد افزایش کشفیات و دستگیری‌ها هستیم و با راه اندازی قرارگاه ویژه برای مقابله با سرقت امیدواریم نسبت به کاهش این تخلف در استان اقدام شود که در این زمینه نیازمند همکاری مردم و سایر دستگاه‌ها هستیم.

فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: باید هزینه جرم را بالا ببریم تا تخلف کم شود که تاکنون سرقت‌های مهم در استان کنترل شده و برای مهار سرقت‌های کوچک هم نیازمند همکاری مردم و سایر دستگاه‌ها هستیم.

پلیس راه قزوین رتبه برتر

وی گفت: پلیس راه در کاهش سوانح بسیار موفق عمل کرده و با بیش از 6 هزارو 675 کیلومتر راه مواصلاتی در استان شاهد عبور بسیار بالای خودروها در این استان هستیم که کسب این موفقیت ارزشمند است.

سردار محمودی گفت: امسال تا بیستم اسفند ماه بیش از ۲۸۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مواصلاتی و ۱۱ جاده اصلی استان تردد کرده‌اند که شاهد افزایش ۱۴ درصدی بودیم.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: بیشتر تخلفات خودرویی شامل سرعت غیرمجاز، نقص فنی خودرو و حرکات حادثه ساز بوده است.

سردار محمودی بیان کرد: تعالی رفتار توأم با معرفت دینی کارکنان و اشراف اطلاعاتی بر مأموریت‌ها در اولویت بعدی نیروی انتظامی است.

آغاز طرح نوروزی

وی افزود: طرح نوروزی در استان همزمان با سراسر کشور از ۲۵ اسفند ماه لغایت ۱۷ فروردین ماه سال آینده اجرا می‌شود که در این طرح دستگاه‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر، آتش نشانی، مرکز فوریت‌های پزشکی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پلیس راه و نیروهای امدادی بخش خصوصی شرکت دارند.

وی افزود: نیروهای امدادی و پلیس تا پایان تعطیلات نوروزی در جاده‌ها مستقر می‌شوند تا خدمات لازم را به مسافران نوروزی ارائه کنند و سال کم حادثه‌ای را سپری کرده و نشاط بهاری را با قانون مندی پیاده کنیم.

۷۴ درصد تماس ها با ۱۱۰ عملیاتی شده

وی اظهار داشت: حدود ۱۸ هزار تماس با پلیس ۱۱۰ برقرار شده که ۷۴ درصد تماس‌های شهروندان با پلیس ۱۱۰ عملیاتی شده و ۲۰۴ درصد راهنمایی و ۸۴ درصد هیچ ارتباطی با مأموریت پلیس نداشته است.

فرمانده انتظامی استان قزوین بیان کرد: در سامانه ۱۹۷ ارتباط با مردم تسهیل شده و با ۵۲۴ نفر از شهروندان ملاقات حضوری صورت گرفته و۴۰ درصد رسیدگی و ۲۲ درصد مشاوره و ۳۴ درصد هم غیر قابل رسیدگی بوده است.

ارجاع 8 هزار و 280 پرونده

سردار محمودی گفت: با راه اندازی واحد مددکاری اجتماعی داریم رویکرد ما این است که قبل از تشکیل پرونده در محاکم قضائی با مشاوره بتوانیم بخشی از آن را کاهش دهیم که در این راستا امسال تعداد 8 هزارو 280 پرونده در کلانتری‌ها به مشاور ارجاع داده شده است.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: از مجموع پرونده‌های ارجاعی به دوایر  مشاوره و مددکاری کلانتری ها  5 هزار و 806 مورد مشاوره داده شده و ۸۱ درصد به مصالحه منجر شده است.

فرمانده انتظامی استان قزوین از انهدام ۲۰ باند سرقت خودرو در استان هم خبر داد و تصریح کرد: با انهدام ۴ باند کلاهبرداری شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی فعالیت‌ها در این عرصه هستیم.

وی بیان کرد: افزایش ۸۲ درصدی کشف سوخت قاچاق، ۱۳ درصدی کشف سرقت و ۱۰ درصدی دستگیری جاعلان حرفه‌ای از دیگر اقدامات انجام شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۸۱ میلیارد و ۹۵۵ میلیون ریال کالای قاچاق کشف شده است.

سردار محمودی در خصوص دیگر کشفیات پلیس هم اظهار داشت: امسال بیش از هشت هزار و ۷۲۰ قلم داروی غیرمجاز، ۳۸ هزار و ۶۶۰ نخ سیگارت قاچاق، ۵ کانتینر لوازم یدکی قاچاق به ارزش 70 میلیارد ریال و ۳۸ تن برنج تقلبی توسط پلیس کشف شد.

وی بیان کرد: در مبارزه با مواد مخدر توانستیم با کمک مأموران بیش از دو تن و ۴۲۲ کیلو انواع مواد مخدر کشف کنیم که شاهد افزایش ۱۵ درصدی هستیم.

فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به  اجرای 870 مرحله طرح پاک سازی محلات در شهرها، روستاها و محلات مختلف گفت: با دستگیری ۴ هزار و ۶۱۸ نفر از فعالان عرصه مواد مخدر شاهد افزایش ۵ درصدی در این زمینه هستیم.

 دستگیری ۳۵۲ معتاد متجاهر

سردار محمودی تصریح کرد: در اسفند ماه امسال با جمع آوری و دستگیری ۳۵۲ معتاد متجاهر تعداد ۱۵۲ نفر به کمپ‌ها منتقل شدند.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: در سال جاری بیش از ۳۵ هزار و ۷۹۶ مورد بازرسی از اصناف صورت گرفته که از ۴ هزار و ۶۵۰ واحد تعهد کتبی گرفته شد و ۱۸ هزار و ۶۲۵ مورد تذکر داده شد و یک هزار و ۹۳۰ واحد متخلف هم پلمب شدند.

وی اظهار داشت: نیروی انتظامی با مراسم چهارشنبه آخر سال مخالفت ندارد اما سال هاست این روز به «چهارشنبه سوزی» تبدیل شده و جان کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان را به خطر انداخته در حالی که می‌توان با مراقبت خانواده‌ها این روز را بدون حادثه سپری کرد.

سردار محمودی تاکید کرد: خانواده‌ها باید مراقبت کنند و مواظب فرزندان خود باشند و خودشان هم در مراسم حضور یابند تا جوانان و نوجوانان با حرکات غیر متعارف موجب بروز حادثه برای خود و دیگران نشوند و این روز با آرامش سپری شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون