نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/25      13:50:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:226


نسخه چاپی
کشف بیش از 14 تن موادمخدر در گلستان /کاهش 17 درصدی کشته شدگان تصادفات رانندگی در جاده های استان
گروه استان ها- گلستان- فرمانده انتظامی استان از کاهش 17 درصدی کشته شدگان تصادفات رانندگی در جاده های گلستان خبر داد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "علی اکبر جاویدان" در نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو و اعیاد ماه پر برکت رجب، گفت: رسانه ها پل ارتباطی پلیس با مردم بوده و با اطلاع رسانی به موقع و صحیح اخبار می توانند از بروز بسیاری از شایعات جلوگیری کرده و به امنیت پایدار در جامعه کمک کنند.

فرمانده انتظامی گلستان ، طرح نوروزی را یکی از مهمترین برنامه های ناجا در طول سال دانست و با تاکید بر آمادگی کامل پلیس برای اجرای آن، اظهار داشت: این طرح فقط مختص پلیس نبوده و سایر دستگاه های خدمات رسان نیز در آن نقش دارند و پلیس برای امنیت و آسایش مردم و مسافران با تمام امکانات و تجهیزات خود تلاش خواهد کرد.

سردار جاویدان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه آخر سال و کشف 29 هزار عدد انواع مواد محترقه، خاطرنشان کرد: پلیس مخالف شادی مردم نیست اما با افرادی که با اقدامات مجرمانه و خطرناک خود، نظم و امنیت شهروندان را مختل کنند همچون سنوات گذشته قاطعانه و برابر قانون برخورد خواهد کرد و این افراد در صورت سلب آسایش مردم تا پایان تعطیلات در اختیار مراجع قانونی هستند.

وی در ادامه به ارائه آمارهایی از عملکرد پلیس استان در طول سال 97 پرداخت و با بیان اینکه احساس امنیت اجتماعی نسبت به گذشته ارتقاء یافته، گفت: با تلاش های شبانه روزی پلیس در سطح استان، توفیقات خوبی در زمینه های مختلف به دست آمد که موجب رضایتمندی مردم و مسئولان شده است.

فرمانده انتظامی استان گلستان ، امنیت جاده های استان را بسیار مهم دانست و افزود: با اقدامات شبانه روزی و حضور فعال پلیس در سطح جاده ها ، کشته شدگان سوانح رانندگی در سال جاری 17 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه تعداد تصادفات فوتی نیز در این بازه زمانی 7 درصد کاهش را نشان می دهد، خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیکی ایام نوروز و حجم زیاد سفرها، رسانه ها می توانند با اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و آموزش ، نقش موثری در کاهش حوادث رانندگی داشته و یار و همراه پلیس در این زمینه باشند.

سردار جاویدان با اشاره به کشف بیش از 14 تن و 790 کیلوگرم انواع مواد مخدر و دستگیری 110 قاچاقچی، گفت: این میزان از کشفیات در سالیان گذشته بی سابقه بوده و نشان از اشراف اطلاعاتی، هوشیاری و تلاش بی وقفه ماموران دارد که با اقدامات خود قاچاقچیان موادمخدر را در گلستان زمین گیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: کشفیات مواد افیونی در سال 97 نسبت به سال قبل 135 درصد رشد داشته  که از نظر افزایش درصد کشفیات در سطح کشور، پلیس مبارزه با موادمخدر گلستان رتبه اول را کسب کرده است.

رئیس پلیس گلستان در ادامه از کشف بیش از 336 میلیارد ریال کالای قاچاق در سطح استان و افزایش 84 درصدی نسبت به سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: با اقدامات تخصصی ماموران پلیس آگاهی گلستان بیش از 567 میلیارد ریال از اراضی ملی در استان نیز رفع تصرف شد.

سردار جاویدان با اشاره به کاهش 13 درصدی سرقت های خشن در گلستان، گفت: مبارزه با سرقت یکی از اولویت های اصلی پلیس بوده و برای این منظور برنامه های هدفمندی طراحی شده است، همچنین شهروندان می توانند با رعایت نکات امنیتی و عمل به هشدارهای پلیس نقش بسزایی در پیشگیری از سرقت داشته باشند.

فرمانده انتظامی استان گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حضور در فضای مجازی نیاز به مراقبت و آگاهی دارد، اظهار داشت: بیش از 50 درصد از پرونده های موجود در پلیس فتا مربوط به برداشت های اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی شهروندان بوده که با دقت بیشتر، عدم اعتماد بی جا به افراد و افزایش سطح آگاهی می توان از وقوع آن جلوگیری کرد.

سردار جاویدان در ادامه از افزایش رضایتمندی مردم از پلیس استان خبر داد و گفت: امروز رویکرد ناجا، جامعه محوری و اخلاق مداری است و با تلاش های صورت گرفته در این راستا، میزان تقدیر و رضایت مردم از عملکرد پلیس استان 12 درصد رشد داشته که این مایه افتخار و دلگرمی برای نیروی انتظامی است.

فرمانده انتظامی استان گلستان در پایان خدمت به مردم ولایتمدار در نظام مقدس جمهوری اسلامی را نعمتی بزرگ دانست و تصریح کرد: پلیس در سال جدید نیز همچون گذشته با تمام وجود در راه دفاع از امنیت و آرامش مردم متدین استان تلاش خواهد کرد و در این راه نیاز به مشارکت و همراهی آحاد جامعه و دستگاه های متولی است.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون