نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/26      12:12:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:150


نسخه چاپی
افزایش 25 درصدی کشف مواد محترقه
گروه ناجا ـ جانشین پلیس آگاهی ناجا از افزایش 25 درصدی کشف مواد محترقه طی 11 ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

سردار" مسعود منفرد" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: مراسم چهارشنبه آخر سال در ایران از دیرباز آتش بازی و پریدن از روی آتش بوده است که به مرور زمان و به خصوص طی چند سال اخیر به آتش بازی و ترقه بازی با مواد محترقه رسیده که این امر باعث ایجاد خسارت های مالی و جانی جبران ناپذیری می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه مواد محترقه بیشتر از مرزهای شمال غربی و جنوبی کشور وارد می شود، افزود: آمار به دست آمده از پلیس آگاهی استان های سراسر کشور حاکی از آن است که طی 11 ماهه امسال 25 درصد افزایش کشف مواد محترقه نسبت به مدت مشابه سال قبل را داشته ایم.

جانشین پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: تشدید اقدامات کنترلی و حساس کردن  استان ها از اواخر دی ماه و تأکید بر مبارزه قاطعانه با قاچاق مواد محترقه تاپایان سال و برخورد بدون اغماض با قاچاقچیان و کنترل تحرکات مجرمان حرفه ای و سابقه دار از مهم ترین عوامل افزایش میزان کشفیات مواد محترقه در یازده ماهه سال 1397 نسبت به مدت مشابه سال گذشته می باشد.

سردار منفرد یادآور شد: کسانی که خواسته و یا ناخواسته با استفاده این مواد منجر به مرگ یا صدمات جانی کسی شوند مرتکب جرم شده و به طور قطع برخورد قانونی لازم با آنان صورت خواهد گرفت.

جانشین پلیس آگاهی ناجا خاطر نشان کرد: مشاركت دادن تمام بخش هاي جامعه در امر پيشگيري از حوادث مربوط به آخرين چهارشنبه سال، مستلزم بسیج همگاني می باشد که اثر بخشي بيشتري خواهد داشت.

وی به نقش تاثیر گذار پلیس آگاهی در برخورد جدی با وارد کننده، توليد و توزيع كنندگان مواد محترقه اشاره و بیان کرد: کارآگاهان مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی در سراسر کشور آمادگی کامل دارند تا با مرتکبان چنین جرایمی برخورد کنند.

سردار منفرد با تاكيد براينكه تمام تلاش پلیس ایمنی لازم برای برقراری شادی مردم در این ایام است، به والدین و افراد بزرگ خانواده توصیه کرد: کنترل محسوس و نامحسوس از فرزندان و جوان های خود داشته باشند که خدای نکرده مشکلی برای آنها پیش نیاید.

وی افزود: شهروندان نیز مد نظر داشته باشند با افرادی که می خواهند به هر طریقی از این شرایط سوء استفاده کرده و باعث سلب آسایش مردم شوند با اطلاع به پلیس، همکاری لازم را داشته باشند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون