نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/25      11:38:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:135


نسخه چاپی
اطمینان بخشی ، عدالت خواهی و پناهگاه مردم بودن از اولویت های کاری پلیس است
گروه استان ها – زنجان – فرمانده انتظامی استان با بیان این که آموزش يکي از مولفه هاي تاثيرگذار در بهبود کيفيت عملکرد پليس است، گفت : امید آفرینی ، اطمینان بخشی ، عدالت خواهی ، اعتماد سازی ، ولایی بودن ، پناهگاه مردم بودن و اعتماد سازی از اولویت های کاری ماموریت های پلیس است .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سردار " رحیم جهانبخش " درجمع مسئولان  انتظامی استان با اشاره به اینکه انضباط سرلوحه واحدهای انتظامي است و فرماندهان و مديران باید با برنامه ريزي در استانداردسازي رفتار كاركنان، بستر تجلي آموزه هاي اسلامي را در نوع رفتار كاركنان بيش از پيش نهادينه سازند ، افزود : بخش عمده اي از جلوه و نمود عملكرد پليس در كلانتري ها و پاسگاه هاي انتظامي تبلور مي يابد و در واقع ، كلانتري و پاسگاه ها، خط مقدم و پشتيباني ناجا در تماس با جامعه به حساب مي آيند.

وی با بیان این که آموزش يکي از مولفه هاي تاثيرگذار در بهبود کيفيت عملکرد پليس در اجراي ماموريت ها است، اظهار داشت: نقش اساسی مربیان و اساتید در آموزش بسیار حائز اهمیت است و همواره باید از تجربیات بهینه پلیس سایر کشورهای دنیا بهره برده و بتوانیم آنها را در چارچوب دین و فرهنگ خود به دانشی نوین تبدیل کنیم.

سردار جهانبخش با اشاره به اینکه"بیانیه گام دوم انقلاب" راهبردی براي پليس در چشم اندازهاي ماموريتي است ، گفت : توجه به محورهای اساسی این بیانیه ارزشمند باید به منظور پیشرفت روز افزون در تحقق اهداف پلیس جامعه محور، با برنامه ریزی مناسب، به بهترین شکل ممکن، در برنامه های آموزشی نهادینه سازی کنیم تا همواره آموزش ها و قوانین ما در جامعه به درستی اجرا شود.

فرمانده انتظامی استان زنجان حرکت به سمت ارتقاء سطح آموزش و مهارت کارکنان با استفاده از روش ها و ابزارهای نوین آموزشی را از دیگر اهداف پلیس برشمرد و بیان داشت: بومی سازی آموزش های گوناگون و متناسب سازی متون آموزشی با توجه به نوع ماموریت ها و شرایط اقلیمی و جغرافیایی ، همواره باید در تدوین برنامه های مختلف آموزشی مورد توجه کارشناسان آموزشی قرار بگیرد.

وی رعایت قانونمداری، ایجاد عدالت اجتماعی و اعتماد آفرینی را از مؤلفه های ماموریت‌های مختلف پلیسی بر شمرد و بيان داشت: از آن جا که مقوله نظم و امنيت، بيش از هر مقوله اجتماعي ديگر، مقوله‌اي عمومي و مردمي است، پليس به عنوان سازماني که مسئوليت سنگيني در حوزه برقراري نظم عمومي و امنيت اجتماعي بر عهده دارد، بيش از هر سازمان و نهاد ديگري نيازمند توجه به رويکرد جامعه محوري است.

سردار جهانبخش انضباط را پيش زمينه اصلي تامين امنيت و پايه و اساس کار و ماموريت هاي پليس در جامعه دانست و بيان داشت: فرماندهان و مسئولان بايد در اين مقوله اهتمام کافي داشته باشند و با نظارت مستمر بر زير مجموعه بر تحکيم پايه هاي انضباطي تاکيد کنند.

وی با اشاره به توجه ویزه و گسترده نیروی انتظامی برای حرفه‌ای گرایی و مهارت افزایی کارکنان بیان داشت: توسعه توانمندی و ارائه خدمات بهینه به شهروندان، یک نوع تعهد متقابل بین ناجا و آحاد شهروندان است و در چارچوب این تعهد متقابل، شهروندان می‌توانند با عمل به تکالیف شهروندی از فرصت مشارکت‌های ايجاد شده در توسعه و بهسازی جامعه خود استفاده حداكثري كنند.

فرمانده انتظامی استان زنجان توجه به حجاب و عفاف و استفاده هدفمند از آموزه هاي اسلامی را لازمه کاهش و حل آسیب های نو پدید اجتماعی در جامعه اسلامی دانست و بیان داشت: در راستاي حفظ و زنده نگه داشتن ارزش‌های دینی و سیره بزرگان دین، تقویت و شناساندن عناصر و مؤلفه‌های هویت ملی، لازم است که تمامي آحاد جامعه به اهمیت نقش خود در احیاء، ترویج و توسعه امر به معروف و نهی از منکر بیش از گذشته واقف باشند.

سردار جهانبخش به آمادگي پليس استان براي تامين نظم و امنيت ايام نوروز نيز اشاره داشت و بیان کرد: كاركنان نیروی انتظامی استان در ايام پاياني سال و نوروز همچون گذشته با درك درست از خدمت به مردم، در این راه از هیچ تلاش و كوششی دریغ نخواهند كرد.

فرمانده انتظامي استان زنجان با اشاره به فرا رسیدن ایام پایانی سال و شلوغی مراكز خرید و بازارهای سطح استان، اظهارداشت: گشت‌زنی هاي هدفمند، مداوم و پيوسته برای جلوگیری از وقوع سرقت ها در این ایام، در سطح استان تقويت شده است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون