نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/26      15:58:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:179


نسخه چاپی
مرگ هولناك مادر و دخترو يك زن!
گروه اجتماعي – دفتر زندگي مادر جوان و دخترش و يك زن در واپسين روزهاي امسال بسته شد.
 

غروب بود و در هواي ابري يكي از آخرين  روزرهاي اسفند ماه، نسيم سردي مي وزيد . روزهايي كه در هر خانه و كاشانه اي شور و هيجاني براي استقبال از بهار و عيد نوروز برپاست و همه با تكاپو و شادي به فكر پهن كردن  سفره هفت سين هستند و مي خواهند سال جديد را آغاز كنند.

زن جوان و دخترش هم با دلي خوش خود را مهياي عيد نوروز مي كردند. اما در حالي كه اين مادر و دختر روزهاي رسيدن به بهار را مي شمردند  و با خوشحالي مي گفتند هفته ديگر اين موقع ،ديگر عيد شده  و در سال نو خواهيم بود حادثه اي تلخ رقم خورد. حادثه اي غم بار و حزن انگيز كه دفتر زندگي شان را بست و يك خانواده نه ، بلكه جماعتي از يك فاميل و دوست و آشناي شان را عزادار كرد.

عقربه هاي ساعت 6 بعد از ظهر را نشان مي دادند و مادر و دختر در ورودي روستاي گرماب در حاشيه جاده مشهد – تربت حيدريه قصد داشتند از عرض محور عبور كنند . يك خودروي وانت بار كه از تربت حيدريه به سمت مشهد حركت مي كرد از دورديده مي شد.

 مادر و دختر وارد جاده (مسير حركت خودروها) شدند تا به آن طرف بروند. اما خودروي وانت بار زودتر از چيزي كه فكرش را مي كردند سررسيد و تصادفي دلخراش در سايه وحشتناك غروب غم انگيز رقم خورد.

خودروي وانت بار با 2 عابر پياده برخورد كرد و مادر و دختر به علت شدت صدمات وارده در دم جان خود را از دست دادند. رهگذران عبوري و شاهدان اين تصادف هولناك دچار حزن و اندوه شده بودند. دقايقي بعد پليس  و نيروهاي امدادي در محل حاضر شدند.

جسد زن جوان و دخترش با اقدامات اوليه به سردخانه انتقال يافت تا پس از تشريفات قانوني براي خاك سپاري تحويل خانواده داغدارش بشود.

علت حادثه مشخص شد:

فرمانده انتظامي شهرستان تربت حيدريه  در اين باره گفت:  در پي اعلام حادثه به فوريت هاي پليسي 110 ماموران پاسگاه انتظامي «سرهنگ» ، عوامل پليس راه  و ديگر نيروهاي امدادي  بلافاصله در محل حاضر شدند و اجساد قربانيان پس از اقدامات اوليه به سردخانه انتقال يافت.

سرهنگ «علي اكبر كياني» افزود: كارشناسان تصادفات پليس راه در بررسي هاي اوليه اين حادثه مرگ بار ، علت تصادف را 50 درصد خطاي راننده وانت بار در بي توجهي به جلو و 50 درصد  بي احتياطي 2 عابر پياده  در هنگام عبور از عرض جاده اعلام كردند.

حادثه اي ديگر و مرگ يك زن:

غروب چند روز قبل نيز حادثه اي مشابه در خروجي مسير مشهد به تربت حيدريه(بعد از عوارضي پليس راه طرق) به پليس اعلام شد.

عوامل انتظامي و نيروهاي امدادي در محل حاضر شدند. بررسي هاي اوليه برابر اعلام كارشناسان پليس راه ،يك خودرو با زني كه عابر پياده بوده برخورد كرده و  از محل متواري شده است.

جسد اين زن در حالي كه به شدت آسيب ديده  و سرو صورتش متلاشي شده بود به پزشكي قانوني انتقال يافت و تحقيقات گسترده پليس با توجه به سرنخ هاي موجود براي شناسايي و دستگيري راننده خودرو و روشن شدن چگونگي وقوع حادثه و مرگ اين زن  ادامه دارد.

بيشتر مراقب باشيم:

در اين حادثه غم بار ، راننده خودروي وانت بار نيز بي هيچ ترديدي دچار تالم شديد روحي شده و خدا مي داند در دل مصيبت زده خانواده وآشنايان سوگوار  مادر و دختر بچه مي گذرد .

 اما آنچه مسلم است اين كه همه ما چه در هنگام رانندگي و چه در زماني كه عابر پياده هستيم بايد از عجله و شتاب پرهيز كنيم و بيشتر مراقب باشيم. به خصوص در معابري كه پل هوايي يا زير گذر عابر پياده وجود دارد بايد بيشتر توجه كنيم و مراقب باشيم.

نويسنده: غلامرضا تديني راد – كارشناس رسانه – معاونت اجتماعي خراسان رضوي


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون