نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/27      9:38:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:391


نسخه چاپی
ناجا پیشگام در آموزش همگانی پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزی
گروه ناجا – مدیر کل آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا گفت: ناجا پیشگام در آموزش همگانی پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزی است.

 کارمند رتبه 17 "احمد کاهه" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: بی شک امروزه در تمامی جوامع، آموزش نقش بسیار موثری در پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی ایفا می کند؛ بنابر این  فعالیت های آموزشی به ویژه  آموزش های حضوری در نیروی انتظامی به یک اصل راهبردی تبدیل شده است.

وی افزود:  معاونت اجتماعی ناجا با اولویت قرار دادن این روش آموزشی( چهره به چهره)  و انجام برنامه ریزی های گسترده در این حوزه و به کارگیری اساتید مجرب با شعار " پیشگیری بهتر از درمان است" در راستای پیشگیری ، گام های موثری برداشته است.

مدیر کل آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا  بیان کرد: برای پیشبرد اهداف، از بین جوامع هدف نیز دانش آموزان را به سبب آسیب پذیر بودن و ضرورت فرهنگ سازی در بین آنان در اولویت قرار داده و در این راستا با استفاده از ابزارهای آموزشی و کمک آموزشی سعی در تأثیرگذاری بیشتر در بین آنان داریم.

این مقام مسئول در تشریح عملکرد 6 ماهه ناجا در حوزه دانش آموزی بیان کرد: استفاده از 5 هزار و  293  پلیس آموزش دیده در قالب مدرس و مربی آموزش همگانی، برگزاری  7 هزار  و 426  جلسه آموزش حضوری در مدارس برای دانش آموزان، از جمله این اقدامات بوده است.

وی پیشگیری اجتماعی از آسیب های فضای مجازی با برگزاری  890 جلسه،  مبارزه با مواد مخدر 430 جلسه،  مقابله با سرقت290 جلسه و آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی را طی 890 جلسه از جمله موضوعات آموزشی ارائه شده به دانش آموزان برشمرد و افزود: پیشگیری اجتماعی از نزاع و درگیری با برگزاری   824 جلسه،انحرافات اخلاقی340جلسه، عفاف و حجاب567 جلسه،پیشگیری اجتماعی از کلاهبرداری624 جلسه، آموزش مهارت های زندگی 267 جلسه و پیشگیری اجتماعی مبارزه با کالای قاچاق را طی 423 جلسه از دیگر موضوعات آموزشی است.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون