نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/28      11:22:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:106


نسخه چاپی
اختصاصی/
فعالیت قرارگاه عمار پلیس آگاهی در ایام نوروز
گروه ناجا ـ رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به فعالیت قرارگاه "عمار"،از آماده باش نیروهای پلیس برای تامین امنیت شهروندان در روزهای پایانی سال و ایام نوروز خبر داد.

 

سردار" محسن حسن خانی" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اشاره به شروع به کار قرارگاه "نوروزی عمار" در پلیس آگاهی ناجا اظهار داشت: عید نوروز؛ فرصت مناسبی برای بجا آوردن سنت حسنه صله رحم و بهره مندی از جذابیت های گردشگری است اغلب استان ها، به ویژه شهرهای دارای اماکن زیارتی و تفریحی پذیرای حجم قابل توجهی از مسافران خواهند بود.

وی افزود: از طرف دیگر با خالی شدن منازل و خلوتی محله ها، سارقان و مجرمان  مترصد  سوء استفاده هستند.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به ابلاغ دستورالعمل تامين نظم و امنيت تعطيلات نوروزي سال 98 به پلیس های آگاهی سراسر کشور تصریح کرد: نیروهای این پلیس همزمان با ایام نوروزی در آماده باش کامل  هستند.کارآگاهان  با  به كارگيري توان تخصصي و علمی، کشف به موقع جرایم، مقابله با مجرمان حرفه‌اي و دستگيري سارقان  را دنبال می کنند.

وی  ادامه داد: افسران مجرب این پلیس با توجه به اوج فعالیت مراکز خرید نوروزی و حضور گسترده مردم،  به منظور تأمین امنیت و آرامش شهروندان نسبت به "واپایش" مراکز خرید  و نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا برای جلوگیری از جیب بری و کیف قاپی در این مراکز حضور مستمر دارند.

سردار حسن خانی خاطر نشان کرد: براي مقابله با سرقت وسائط نقليه و داخل خودرو، به  شورای تامین استان و شهرستان ها  پیشنهاد شده تا به تعيين پاركينگ‌هاي موقت در اين ايام و يا گماردن پاركبان اقدام کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به تقویت واحدهای گشتی و تشدید حفاظت از اماکن و منازل خالی از سکنه، مطرح کرد: ترتيبي اتخاذ شده كه جابه جايي هرگونه اثاثيه منزل و اداري با صدور مجوز از كلانتری محل صورت پذيرد که در صورت نداشتن مجوز واحدهاي گشت و کارآگاهان پلیس آگاهي‌ از اقدام آنها جلوگیری و برخورد قانونی لازم به عمل خواهد آمد.

سردار حسن خانی همچنین با اشاره به آمادگی تيم هاي بررسي صحنه جرم و DVI تشخيص هويت خاطر نشان کرد: ادارات و آزمايشگاه هاي تشخيص هويت پلیس های آگاهی سراسر کشور در طول ایام نوروز آمادگي ارائه خدمات به شهروندان را دارند.

وی از به کارگیری ظرفیت نیروی مقاومت بسیج و پلیس افتخاری در این ایام خبر داد و گفت:: هرگونه فعالیت مجرمان و سارقان در پاتوق‌ها، هتل‌ها، پايانه‌‌ها،‌ مراكز خريد و ... توسط کارآگاهان مجرب پلیس آگاهی  رصد  می شود.

رئیس پلیس آگاهی ناجا همچنین به راه اندازی سامانه پايشي محموله های گمرکی اشاره کرد و افزود:ادارات مبارزه با قاچاق کالا و ارز با استفاده از این ظرفیت می توانند با رصد قاچاقچيان حرفه اي، نسبت به تشديد مقابله با آنها اقدام کنند.

وی در پایان رسيدگي سریع به جرایم مهم را از اولویت های  اساسی در این ایام عنوان کرد و گفت: برنامه ریزی لازم برای تامین امنیت و برقراری آسایش و نظم در طول تعطیلات نوروز صورت گرفته و به طور جدی پیگیری خواهد شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون