نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/28      12:6:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:124


نسخه چاپی
387 گشت پلیس، امنیت مسافران نوروزی در کرمانشاه را تامین می کنند
گروه استان ها - کرمانشاه - فرمانده انتظامی استان با اشاره به آمادگی پلیس برای تامین امنیت شهروندان و مسافران نوروزی گفت: در این ایام 387 گشت انتظامی برای تحقق این مهم تلاش می کنند.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "منوچهر امان اللهی" در نشست خبری که در سالن جلسات دفتر فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، اظهار داشت: علاوه بر این تعداد گشت انتظامی، 38 ایستگاه پلیس نیز در نقاط پرتردد نظیر اماکن اقامتی و گردشگری برپا شده است.

وی ادامه داد: در جاده های استان نیز 105 گشت پلیس راه متشکل از 80 گشت آشکار و 25 گشت نامحسوس حضور دارند و در ایام نوروز رفتار رانندگان را زیر نظر خواهند داشت.

سردار امان اللهی تصریح کرد: پلیس مانند سال های گذشته آماده تامین امنیت مسافران نوروزی است و در این راستا تمامی همکاران ما تلاش می کنند تا مهمانان با خاطره ای خوش استان کرمانشاه را ترک کنند.

 پلیس مخالف شادی مردم نیست

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه به در پیش بودن آیین چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه سوری) اشاره کرد و گفت: پلیس هرگز مخالف شادی مردم نبوده و نیست و در عین حال برای پایدار ماندن لذت و شادی آن ها تلاش می کند.

وی گفت: متاسفانه در سال های اخیر عده ای از روی ناآگاهی و هیجانات کاذب و عده ای هم به قصد ایجاد مزاحمت دست به رفتارهای خطرناکی می زنند که هم امنیت خود و هم دیگران را به خطر می اندازد.

سردار امان اللهی تاکید کرد: پلیس هدفش ایجاد فضایی امن و آرام برای عموم شهروندان است و تحت هیچ شرایطی به عده ای هنجارشکن اجازه خودنمایی نمی دهد که به بهانه شادی برای دیگران مزاحمت ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: چه در ایام چهارشنبه پایان سال و چه در ایام تعطیلات نوروزی افراد دستگیر شده و خودروهای توقیفی تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت پلیس باقی خواهند ماند.

 رشد 11 درصدی دستگیری مجرمان

رئیس پلیس استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش از رشد 11 درصدی دستگیری مجرمان خبر داد و گفت: خوشبختانه در اکثر حوزه ها نظیر دستگیری سارقان، کشفیات کالای قاچاق، مواد مخدر، قاچاقچیان و ... رشد عملکرد داشته ایم.

وی با بیان اینکه در بحث دستگیری سارقان 34 درصد رشد داشته ایم، گفت: 115 باند سرقت متلاشی شده که نسبت به سال قبل 6 درصد رشد داشته است..

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین از کشف 2 هزار و 496 کیلوگرم انواع مواد مخدر نیز خبر داد و گفت: در این راستا 225 فقره اماکن نظیر مغازه، منزل و ... پلمب  و 42 باند توزیع نیز منهدم شد که در خصوص انهدام باندها شاهد افزایش 40 درصدی نسبت به سال گذشته هستیم.

 کشف 600 میلیارد ریال کالای قاچاق

این مقام بلندپایه انتظامی مبارزه با پدیده قاچاق را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و گفت: با اقدامات صورت گرفته 600 میلیارد ریال کشف شده که تقریبا با سال گذشته برابری می کند.

وی با بیان اینکه عمده اقلام قاچاق کشف شده مربوط به مواد خوراکی، لوازم آرایشی و بهداشتی و سیگار می شود، از توقیف یک هزار و 358 خودرو انهدام 20 باند و دستگیری یک هزار و 961 در این راستا خبر داد.

کشف 77 درصدی جرائم فضای مجازی

سردار امان اللهی در خصوص جرائم رخ داده در فضای مجازی نیز گفت: طی سال جاری 77 درصد از جرایم رخ داده که عمدتا مربوط به برداشت های غیرمجاز از حساب اشخاص بوده است.

وی تصریح کرد: یکی ازآن ها، دستگیری اعضای باندی بود که اقدام به کپی  3 هزار کارت بانکی کرده بودند اما قبل از هر اقدامی شناسایی و  دستگیر شدند.

 437 هزار عملیات پلیسی

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین از 975 هزار تماس با پلیس 110 خبر داد و گفت: 437 هزار مورد ان ها منجر به عملیات شده است.

سردار امان اللهی در ادامه از ارائه خدمات مشاوره ای به 14 هزار و 401 نفر از شهروندان خبر داد و گفت: 81 درصد پرونده ها منجر به مصالحه شده است.

وی در پایان گفت: تمام این اقدامات در راستای امنیت بخشی در جامعه و حفظ آرامش و آسایش مردم انجام شده چرا که پلیس خود را خدمتگزار مردم می داند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون