نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/28      12:29:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:440


نسخه چاپی
امنیت و آرامش هدیه پلیس در چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز
گروه استان ها –اردبیل- فرمانده انتظامی استان با اشاره به ماموریت مهم پلیس گفت: امنیت، آسایش و آرامش بهترین هدیه پلیس به مردم در چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز خواهد بود.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "هوشنگ حسینی" در نشست خبري  با اصحاب رسانه،  با محوریت تبیین و تشریح عملکرد پلیس اردبیل در سال 97 و طرح انتظامی-ترافیکی نوروز 98 و چهارشنبه آخر سال، با تبريك سالروز میلاد مسعود امام علی(ع) و فرا رسيدن عيد نوروز باستاني از همكاري و تعامل صميمانه و سازنده خبرنگاران با نيروي انتظامي قدرداني كرد و گفت: قطعاً پوشش رسانه اي اقدامات پليس، اطلاع رساني هشدارهاي انتظامي و توسعه آموزش هاي همگاني گامي مؤثر در سالم سازي فضاي جامعه، پيشگيري از جرايم و كجروي ها و افزايش شور و نشاط اجتماعي است.

وی با اشاره به پیش رو بودن چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز 98، به تمهیدات ویژه و تدابیر هدفمند و جامع فرماندهی انتظامی استان جهت تامین امنیت و آرامش مردم در این ایام اشاره کرد و افزود:طرح انتظامی-ترافیکی چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز ماموریت مهم و حساسی است که پلیس بر عهده داشته؛ به طوری که پلیس با تلاش جهادی و همت مسئولانه بهترین و ارزشمندترین نعمت الهی یعنی امنیت، آسایش و آرامش را در این ایام به مردم و مسافران نوروزی هدیه خواهد داد.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با تاکید بر اینکه پلیس به هیچ عنوان با شادی مردم در چهارشنبه آخر سال مخالف نیست ؛ بیان داشت: پلیس بر اساس وظایف ذاتی و رسالت خود با رفتارها و حرکاتی که آرامش و امنیت مردم را برهم بزند برخورد قانونی و مقتدرانه داشته و در مقابل با حداکثر توان و تعهد و جلب مشارکت عمومی از امنیت جامعه و آرامش فردی و عمومی پاسداری و محافظت می کند.

سردار "حسینی" از کاهش 87 درصدی کشفیات مواد محترقه و 42 درصدی دستگیری قاچاقچیان آن خبر داد و گفت: در مقابل کشف مواد اولیه ساخت مواد محترقه بیش از 100 درصد افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی استان  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار نوروزی پلیس با عنوان نشاط بهاری، نظم و قانون مداری اظهار داشت: قرارگاه نوروزی امام علی(ع) با هدف پیگیری تحقق اهداف طرح انتظامی-ترافیکی نوروز98 راه اندازی و از 29 اسفند ماه به مدت 18 روز فعالیت خواهد داشت.

وی با اشاره به گسترش واحدهای گشتی انتظامی، تخصصی و ترافیکی پلیس در ایام نوروز به تعداد 608 واحد و اعزام روزانه 92 تیم از پلیس راه با استعداد 300نفر به جاده ها و محورهای مواصلاتی استان با هدف تامین امنیت ترافیکی و افزایش ایمنی سفر بیان داشت: در طول ایام نوروز 98 در 12 نقطه استان کانکس و ایستگاه های نوروزی فعالیت کرده و به مردم و مسافران نوروززی خدمات ارائه خواهند کرد.

حسینی با بیان اینکه اردبیل جزو استان های امن کشور و با نرخ پایین جرایم است؛ اظهار داشت: در تحلیل آمار وقوع سرقت می توان گفت: که 82 درصد سرقت ها، خرد و 12 درصد سرقت ها مهم هستند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف 70 درصدی پرونده های سرقت خبر داد و گفت: در 11 ماه و 25 روزه سال 97، آمار دستگیری سارقان 24 درصد افزایش یافته، سرقت خودرو و موتورسیکلت به ترتیب 4 و 8 درصد کاهش،جانباختگان حوادث رانندگی 43 درصد افزایش، کشفیات مواد مخدر 64 درصد افزایش و کشف سوخت قاچاق بیش از 100 درصد افزایش یافته است.

وی ميانگين تماس روزانه با مركز فوريت هاي پليسي 110 را، يك هزار و 912 تماس عنوان و تصریح کرد: در تماس هاي منجر به عمليات شاهد افزايش 28 درصدي هستيم.

فرمانده انتظامی استان اردبیل خاطر نشان کرد: پليس در كسوت يار مهربان مردم، حضور مسئولانه و متعهدانه در طرح انتظامي ـ ترافيكي چهارشنبه آخر سال و نوروز 97 داشته و با تلاش جهادي و انگيزه معنوي آرامش و نشاط اجتماعي را براي مردم و مسافران نوروزي به ارمغان خواهد آورد. #


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون