نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/29      12:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:213


نسخه چاپی
کاهش 50 درصدی سوانح در چهارشنبه آخر سال / تأمین امنیت و آرامش مردم اولویت دار ترین راهبرد ناجا / آمادگی کامل پلیس برای خدمات دهی به مردم در ایام نوروز
گروه ناجا- فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به کاهش 50 درصدی سوانح و حوادث در چهارشنبه آخر سال امسال گفت: تأمین امنیت ، آرامش و آسایش مردم اولویت دارترین راهبرد پلیس در سال 98 است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار" حسین اشتری " در حاشیه رزمایش نوروزی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران با تبریک میلاد با سعادت حضرت امیر المومنین علی (ع) و فرارسیدن بهار طبیعت اظهار داشت: قرارگاه نوروزی پلیس از 25 اسفندماه سال جاری فعال و تا پایان هفدهم فروردین 98 فعال خواهد بود.

وی با اشاره به آماده باش نیروی های پلیس برای خدمات دهی به مردم افزود: همکارانم در اقصی نقاط کشور  اعم از مرزهای خاکی، آبی تا جاده ها، محورهای مواصلاتی  و همچنین در جای جای شهرها و روستاها حضور دارند.

 آماده باش 200 هزار نفری  

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: در این ایام بیش از  200هزار نفر از همکارانم برای انجام مأموریت بزرگ تأمین نظم و امنیت در آماده باش هستند. همچنین بیش از 35هزار نیروی پلیس راهنمایی و رانندگی در محورهای مواصلاتی و جاده ها فعالانه ایفای نقش می کنند.

 تامین امنیت محله محور

سردار اشتری خاطر نشان کرد: برای تأمین نظم و امنیت در این ایام علاوه بر فعالیت متداول مراکز انتظامی و کلانتری ها، ایستگاه های ثابت و سیار پلیس در محلات مستقر می شوند.

 تمهیدات پلیس پایتخت

وی با اشاره به تمهیدات پلیس تهران بزرگ عنوان کرد: فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیز برای ایام نوروز تمهیدات ویژه ای پیش بینی و اندیشه کرده و با برنامه ریزی خوبی که صورت گرفته، پلیس در تمام محلات شهرها حضور دارد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور به موضوعات چهارشنبه آخر سال ( شب گذشته) اشاره و بیان کرد:  جا دارد از همکاری مردم عزیز به ویژه جوانان با نیروی انتظامی تشکر کنم، چراکه ما در چهارشنبه آخر سال امسال شاهد حوادث و سوانح کمتری نسبت به سال های قبل بودیم.

وی یاد آور شد:  به طور میانگین میزان سوانح و حوادث در چهارشنبه آخر سال امسال نسبت به سال گذشته ، 50 درصد کاهش داشته ،البته در برخی از شهرها این میزان در حدود  80 درصد بوده است.

سردار اشتری تأکید کرد: همکارانم برای تأمین امنیت در ایام نوروز و روزهای پایانی سال، از یک ماه گذشته تا کنون با اقدامات پیشگیرانه و پیش دستانه و حضور پر رنگ در تمام نقاط و معابر  ایفای نقش کردند.

 برخورد با رانندگان حادثه ساز  

وی در بخش دیگری از سخنان  در پاسخ به سوالی درباره رفتار پلیس با رانندگان پرخطر اظهار داشت : به رانندگان عزیز توصیه می کنم حتما با سرعت مطمئنه رانندگی کرده و جدا از سرعت و سبقت غیر مجاز و یا حرکات و تخلفات پر خطر و حادثه ساز پرهیز کنند.

وی اضافه کرد: خواب آلودگی یکی از دلایل وقوع تصادفات می باشد و حتما رانندگان پس از هر دو ساعت رانندگی، 15 دقیقه استراحت کنند و ما قطعا با رانندگانی که مرتکب تخلفات حادثه ساز و پر خطر شوند ،برخورد می کنیم

سردار اشتری در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه اولویت پلیس  در سال 98 چیست ؟ گفت: تأمین امنیت، آرامش و آسایش مردم اولویت دار ترین راهبرد نیروی انتظامی است.

 پاسخگو و در خدمت مردم هستیم

وی خطاب به مردم خاطر نشان کرد:  اپراتورهای سامانه تلفنی 197 و 110 در این ایام نیز پاسخگو هستند و از مردم می خواهیم گزارشات خود را با این سامانه ها در میان  بگذارند. #

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون