نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/29      11:25:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:122


نسخه چاپی
تشدید اقدامات کنترلی پلیس فرودگاه در ایام نوروز/ آمادگی کامل پلیس فرودگاه برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی
گروه ناجا ـ فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از آمادگی این پلیس در خدمت رسانی به مسافران نوروزی خبر داد.
 

سردار"حسن مهری" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به عملكرد يك ساله پليس فرودگاه های كشور اشاره و بیان کرد: در راستاي مبارزه با قاچاق كالا و ارز و همچنین مقابله با سودجویان و غارتگران اقتصادی، پليس فرودگاه در سال 97 توانسته است به افزايش 145درصدي كشف كالا و ارز قاچاق دست يابد.

وي افزود: ماموران ما در فرودگاه هاي سراسر كشور با انجام اقدامات لازم و اشرافیت اطلاعاتی موفق به كشف انواع كالا و ارز قاچاق به ارزش یک هزار ميليارد ريال شده اند.

اين مقام انتظامي در ادامه با اشاره به كشف انواع جرایم در سطح فرودگاه، خاطر نشان كرد: وقوع جرایم نسبت به سال گذشته كاهش اما در حوزه کشف انواع آن از قبيل سرقت، جعل و كلاهبرداري در سطح فرودگاه هاي كشور با افزايش 8 درصدي كشف مواجه بوده ايم.

فرمانده پليس فرودگاه های كشور با بيان اينكه این پلیس در سال 97 با برنامه ریزی انجام شده از مرکز و هدایت ستادی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر از مرزهاي هوايي، بسیار موفق عمل کرده از افزایش90  درصدی  كشفيات نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: ماموران پليس فرودگاه هاي كشور در راستاي مبارزه جدي با قاچاق مواد مخدر موفق به كشف بيش از 780 كيلو انواع مواد مخدر و انهدام 20 باند در این ارتباط شده اند.

سردار مهری در تشریح برنامه های پلیس فرودگاه های کشور در نوروز 98 اظهار داشت: افتخار من و همکارانم در فرودگاه های سراسر کشور خدمت رسانی به هموطنان عزیزی است که این صنعت را برای مسافرت انتخاب می کنند و ما با تمام توان آماده خدمات رسانی به مردم شریف ایران در فرودگاه‌ها هستیم.

وی افزود: با شروع سفرهای نوروزی و افزایش حجم پروازها، اقدامات کنترلی در همه فرودگاه‌ها تشدید، گشت‌های خودرویی و تخصيص نيروي كمكي به خصوص فرودگاه‌های کلان شهرها تشدید و تدابیر لازم در راستای پیشگیری از وقوع جرایم به خصوص سرقت و جلوگیری از انتقال مواد مخدر اتخاذ شده است.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور به تشكيل قرارگاه فرعي ابوذر اشاره کرد و گفت: در این ستاد ، تمامی اقدامات و وقایع فرودگاه‌های سراسر کشور رصد و با تجزيه و تحليل  اخبار نسبت به  تنظيم مصوبات  و ابلاغ به يگان هاي تابعه  اقدام می شود.

سردار مهری در بخشی دیگری از سخنان خود به توصیه های پلیس فرودگاه به مسافران نوروزی اشاره كرد و گفت: مسافران عزیز به منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده های احتمالی از ارائه مدارک هویتی به افراد غیر مسئول خودداري و موارد مشکوک را سریعاً به پليس اعلام كنند.

این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به مشکلات مبتلابه برخی از مسافران، تاکید کرد: از پذیرش هرگونه امانت از افراد ناشناس اعم از چمدان، بسته و ... جداً پرهیز کنند چرا که در صورت کشف اشیاء ممنوعه و موارد مشکوک مسئولیت آن متوجه حامل بار است.

سردار مهري از مسافراني كه قصد مسافرت به خارج از كشور را دارند درخواست کرد بليت مسافرت خود را از دفاتر فروش مجاز تهيه و از مراجعه به واسطه ها و شبكه هاي اينترنتي غير مجاز خودداري کنند.

وي خطاب به مسافران صنعت هوایی افزود:  در تعطيلات نوروزي و زمان‌هاي پيك پرواز کمبود وسیله نقلیه عمومی قابل پیش بینی است لذا احتمال سوء استفاده توسط افراد شرور تحت عنوان مسافر بر شخصي و سرقت بار آنان متصور است از این روی به شهروندان و مسافران عزيز توصيه مي شود حتما براي ایاب و ذهاب به سطح شهر از تاكسي ويژه فرودگاه استفاده کنند.

سردار مهری از مسافران عزیزی که قصد سفر به کشورهای آسیای میانه را دارند خواست درصورت ضرورت همراه داشتن دارو، حتماً نسخه تجویز دارو توسط پزشک معالج را به همراه داشته باشند.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور همچنین به مسافرانی که عازم کشورهای حوزه خلیج فارس، کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند توصیه کرد از همراه داشتن داروهای ممنوعه در آن کشورها شامل استامینوفن کدئین، متادون، ترامادول، ژلوفن، کلرودیازپوکساید، دیفن اکسیالت، کلونزپام، کلداکس، سودا کلد و سایر داروهای مخدر جداً خودداری کنند تا مشمول جریمه های سنگین نشوند.

اين مقام مسئول به مسافراني كه از فرودگاه حضرت امام(ره)  قصد سفر دارند توصيه کرد: خودروهاي خود را براي رسيدن به پرواز در مسیرهای منتهی به فرودگاه  و یا حواشی خيابان‌ها رها نكنند تا پس از برگشت از سفر با مشكلي مواجه نشوند.

سردار مهری در خاتمه سخنان خود امنیت را محصول مشترک همکاری نیروی انتظامی، مردم، مسئولان و سازمان ها دانست و اظهار امیدواری کرد مردم و دستگاه ها همانطور که تاکنون با پلیس تعامل خوبی دارند همچنان به همکاری بیشتر ادامه دهند تا ان شاء الله به توفیقات بهتری در راستای امنیت و آرامش جامعه دست پیدا کنیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون