نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/12/29      12:35:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:285


نسخه چاپی
بلیت های مسافرتی را از مراکز و سایت های مجاز تهیه کنید
گروه ناجا - رئیس اداره پیشگیری از جرایم مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا از شهروندان خواست : بلیت های مسافرتی را از مراکز و سایت های مجاز و رسمی تهیه کنند .
 

سرهنگ "مهدی شکیب"  در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت : در ایام عید به علت افزایش مسافرت های نوروزی، گاهی اوقات مسافران مجبور هستند با مبالغی بالاتر از نرخ معمول بلیت تهیه کنند که این موضوع باعث می شود پای دلالان به بستر اینترنت و فضای مجازی نیز باز شود.

وی ادامه داد :هموطنان عزیز دقت داشته باشند برای تهیه بلیت به مراکز و سایت های مجاز مراجعه کنند و از سایت های واسط که اقدام به فروش بلیت و بعضاً گران تر از قیمت مصوب می کنند، خودداری کنند.

رئیس اداره پیشگیری مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به طراحی درگاه های بانکی جعلی، افزود: برخی از افراد سود جو از افزایش تقاضای مردمی در این ایام سوءاستفاده کرده و با ایجاد سایت های جعلی و استفاده از درگاه های بانکی نا معتبر اقدام به سرقت اطلاعات بانکی کاربران می کنند.

این مقام انتظامی بیان کرد : این شگرد که به فیشینگ معروف شده ، دسترسی به  اطلاعات مهم بانکی کاربران از قبیل رمز های عبور تاریخ انقضاء، cvv2 را برای مجرم فراهم می آورد.

وی تاکید کرد:هموطنان عزیز مراقب سایت های غیر معتبر بوده و از رفتن به لینک هایی که در سایت های مختلف و یا در شبکه های اجتماعی ارائه شده خودداری کنند.

رئیس اداره پیشگیری از جرایم مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری با اشاره به سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir  گفت: هموطنان عزیز می توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا از آموزش ها و مطالب هشداری ارائه شده بهره برده و در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق لینک مرکز فوریت های سایبری با پلیس فتا در میان بگذارند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون