نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/3      24:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:287


نسخه چاپی
4 مرزبان ربوده شده به کشور بازگشتند/ وعده سردار "رضایی" درباره آزادی مرزبانان محقق شد
گروه ناجا ـ 4 تن از مرزبانان کشورمان که از دست تروریست های جیش الظلم آزاد شدند، به کشور بازگشتند.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،  روز گذشته  4 تن از مرزبانان کشورمان به نام های "محمود هرمزی"، "پدرام موسوی"، "کیانوش بابایی" و "عبدالکریم شریفی" که به دست گروهک تروریستی جیش الظلم در مرز میرجاوه ربوده شده بودند، با استقبال برخی فرماندهان مرزبانی و  مسئولان از جمله؛ سردار " جلال ستاره "؛ معان عملیات فرماندهی مرزبانی ناجا، سردار "پاکپور"؛ فرمانده نیروی زمینی سپاه و ...  به کشور بازگشتند.

این مرزبانان  از 12  مرزبان ربوده شده هنگ مرزی میرجاوه از یکی  "برجک های سپاه پاسداران"  در مهر سال گذشته هستند که با تلاش نیروهای امنیتی، نیروی انتظامی، فرماندهی مرزبانی ناجا و  دیپلماسی سیاسی آزاد شدند.

به گفته یکی از مسئولان امنیتی؛ " گروهک‌های تروریستی در ابتدا درخواست‌های بسیار غیرمنطقی و نامعقولی مطرح کرد، اما به علت نزدیک شدن ما به مقر اصلی آنان و هماهنگی‌هایی که برای اقداماتمان به منظور آزادی مرزبانان صورت گرفت و نیز رایزنی‌های پاکستانی ها، آنان در یک مرحله ۵ نفر از مرزبانان و در این مرحله ۴ نفر را آزاد کردند و تلاش‌ها برای آزادی دو مرزبان دیگر ادامه دارد که حتما آنان نیز به آغوش خانواده هایشان بازخواهند گشت"

گفتنی است ۲۴ مهرماه سال گذشته  در پی خیانت عوامل نفوذی، ۱۲ تن از مرزبانان و بسیجیان بومی در نقطه صفر مرزی در جنوب شرق کشور و در یکی از "برجک های سپاه پاسداران"  ربوده ، که 5 تن آنها در آذرماه سال 97 آزاد شدند و 4 مرزبان دیگر شب گذشته به آغوش میهن بازگشتند.

خبر خوشی که فرمانده مرزبانی درباره عملیات آزاد سازی مرزبانان داد

 هر چند تلاش ها برای آزادی باقی اسرا ( 2 تن دیگر )  ادامه  دارد اما باید گفت در روزهای پایانی سال، سردار " قاسم  رضایی " فرمانده مرزبانی کشور در حاشیه بازدید از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت اجتماعی ناجا،   خبر " آزادی قریب الوقوع مرزبانان ربوده شده " را به خبرنگار پایگاه خبری پلیس داد و وضعیت مرزبانان ربوده شده را تشریح کرد و گفت: پیگیری این موضوع یکی از دغدغه های اصلی مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

وی افزود: سردار "حسین اشتری"؛ فرمانده ناجا نیز همواره بر پیگیری مجدانه این موضوع تأکید دارد و پیرو تأکیدات فرمانده ناجا، تلاش های فراوانی در خصوص بازگشت مرزبانان ربوده شده به کشور داشته ایم.

فرمانده مرزبانی کشور اضافه کرد: ملاقات های مرزی با مسئولان پاکستانی و برخی از سران طوایف از جمله اقدامات صورت گرفته در این حوزه می باشد و بر مبنای آخرین پیگیری ها باید بگویم مرزبانان زنده و در خاک پاکستان هستند.

این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: معتقدیم که دولت پاکستان دارای ارتش و نیروهای امنیتی قوی می باشد و اگر "اراده" کند قطعا می تواند این مرزبانان را آزاد و در اختیار ما بگذارد.

وی بیان کرد: قطعا دولت پاکستان می تواند با اراده جدی منطقه را از وجود گروهک های ملحد، تروریست و جانی که تحت تعقیب قضائی ما هستند، پاک سازی کند.

سردار رضایی یادآور شد: بر مبنای آخرین گفت و گو و رایزنی ها، ارتش پاکستان اعلام کرده که درباره روند آزادسازی مرزبانان ربوده شده، عملیاتی را آغاز کرده و حتما به مطالبات دولت و ملت ما پاسخ مثبت خواهد داد.

وی با اشاره به رابطه عمیق و دوستی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان تأکید کرد: نباید به مخلان امنیت اجازه جولان دهیم و قطعا از دولت پاکستان انتظار است که با اعضای گروهک های تروریستی برخورد جدی کند.#

 گزارش؛ فاطمه سلیمانی / خبرنگار پایگاه خبری پلیس


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون