نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/3      11:38:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:377


نسخه چاپی
اختصاصی/
مراقب اسکیمرها باشید
گروه ناجا ـ معاون اجتماعی پلیس فتا گفت:دریافت اطلاعات بانکی از طریق "اسکیمر" یکی از روش‌های مجرمان برای دسترسی به اطلاعات بانکی شهروندان است.
 

سرهنگ" رامین پاشایی "  در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: با توجه به اینکه امروزه شهروندان کمتر پول نقد همراه خود دارند و بیشتر از طریق کارت های بانکی خرید می کنند، در هنگام پرداخت بهای کالاها و خدمات خریداری شده خود اقدام به کشیدن کارت و وارد کردن رمز عبور می کنند.

وی در توصیه به شهروندان افزود: در صورت کشیدن کارت در دستگاه های کارت خوان مراقب باشید، دستگاه  کاملا سالم باشد و مواردی مثل چسب خوردن یا قطعات اضافی بر روی آن نباشد، چرا که در صورت چسب خوردگی یا قطعات اضافه، امکان "اسکیمر" وجود دارد.

 معاون اجتماعی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا بیان کرد:  یکی از شیوه های کلاهبرداری که توسط مجرمان سایبری به صورت حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از دستگاه کوچکی به نام "اسکیمر" برروی  دستگاه کارت خوان است.

وی افزود: کلاهبرداران با تکنیک " اسکیمینگ "؛ "کپی کردن غیر قانونی داده های نوار مغناطیسی کارت بانکی"، اقدام به سرقت اطلاعات بانکی طعمه های خود می کنند.

سرهنگ پاشایی با بیان اینکه این دستگاه کوچک قادر به خواندن اطلاعات محرمانه بانکی است، خطاب به شهروندان گفت:هنگام خرید حتما به ظاهر دستگاه توجه کنید و رمز بانکی خود را در اختیار فروشنده قرار ندهید  و شخصا رمز را وارد کنید.

وی گفت:مجرمان در صورت داشتن رمز کارت بانکی می توانند عمل مجرمانه خود را به سرانجام برسانند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون