نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/4      17:58:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:218


نسخه چاپی
"قم-تهران" یکی از پرحجم ترین محورهای مواصلاتی کشور/برخورد قاطع پلیس با رانندگان تخلفات خطرساز
گروه استان ها-قم-فرمانده نیروی انتظامی بر برخورد قاطع پلیس با رانندگان خطرساز در نوروز تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در قرارگاه نوروزی امام علی (ع) فرماندهی انتظامی استان قم، با بیان اینکه استان قم محور مواصلاتی 17 استان کشور بوده و محور "قم-تهران" نیز یکی از پرحجم ترین مسیرهاست، از تلاش مجموعه فرماندهی انتظامی استان قم در ایام نوروز قدردانی کرد.

وی گفت: از 25 اسفند ماه 97 همکارانم در نیروی انتظامی اقدامات خوبی برای این ایام انجام داده اند و آمارها نیز بیانگر افزایش 10 درصدی سفرهای نوروزی است.

فرمانده ناجا با تاکید بر این که ما در خدمت مردم و در کنار آن ها خواهیم بود، تصریح کرد: چند موضوع باید مدنظر باشد که یکی امنیت است چون دشمنان به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی هستند، قم زائر و مسافر زیادی دارد و شخصیت های مختلفی از نمایندگان و سران قوا در این شهر مقدس حضور یافته و باید همواره در آن آرامش، نظم و امنیت خاصی حاکم باشد.

وی همچنین بر انجام اقدامات پیش دستانه تاکید کرد و گفت: بایستی نسبت به امنیت محل های اسکان مردم اهتمام داشت و امنیت مردم باید کاملا برقرار شود تا ان شاءالله به سلامت سفر کنند.

سردار اشتری با بیان این که موج اول سفرها تمام شده و شاهد موج دوم سفرهای نوروزی هستیم، گفت: طی 48 ساعت گذشته تصادفات کمی افزایش یافته البته لغزندگی در برخی محورهای مواصلاتی کشور به دلیل بارش برف و باران و همچنین خستگی و خواب آلودگی رانندگان را می توان از علل اصلی وقوع این حوادث نام برد.

وی تاکید کرد: عوامل پلیس راه و پلیس راهور کشور باید بیشتر مراقب بوده تا حوادث کمتری در این ایام رخ دهد چون یک نفر تلفات کمتر اجر معنوی و پاداش بزرگی در پی خواهد داشت .

فرمانده ناجا گفت: ما باید رانندگان خطر ساز را اعمال قانون کنیم البته تعداد آن ها محدود بوده و بایستی با قاطعیت جلو آن ها را گرفت چون حادثه ساز هستند و از طرفی این برخورد باید توام با عدالت، مهربانی، حوصله، متانت و محترمانه باشد.

سردار اشتری گفت: از همه همکاران تشکر می کنم، نیروی انتظامی سازمانی است که همواره در طول سال مشغول خدمت رسانی است وظیفه خود می دانم از زحمات همه همکاران و خانواده های آن ها در سراسر کشور تشکر کنم.

 گفتنی است سردار آقاخانی نیز در ابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد فرماندهی انتظامی استان قم، اظهارداشت: هدف اصلی ماموریت پلیس قم در ایام نوروز، آسایش و آرامش مردم بوده چون قم مرکز انقلاب اسلامی است.

وی گفت: قم به دلیل قرارداشتن در محور مواصلاتی 17 استان کشور بایستی پیش بینی و آمادگی لازم را داشته باشد که این مهم در ایامی همچون چهارشنبه آخرسال و نوروز با راه اندازی قرارگاه امام علی(ع) عینیت یافته و در عرصه های مختلف توفیقات خوبی حاصل شده است.

فرمانده انتظامی استان قم تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت حداکثری نیروها در راستای تامین نظم و امنیت از ابتدای طرح نوروزی در موضوع سرقت در مجموع33 درصد، سرقت منزل 22 درصد و خودرو 18 درصد کاهش داشته ایم، گرچه تصادفات افزایش یافته اما در تعداد متوفیان افزایش نداشتیم و با کاهش 6 درصدی مواجه بودیم که امیدواریم با تلاش مضاعف در تامین نظم و امنیت ایام نوروز موفق باشیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون