نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/7      12:22:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:439


نسخه چاپی
امنیت، پیش نیاز "رونق تولید"
گروه استان ها- گلستان- طی سال های اخیر رهبر فرزانه و دوراندیش انقلاب اسلامی با آگاهی کامل از تمرکز دشمن برمقوله اقتصاد، برنامه ها و الگوهای مناسبی جهت مقابله با این فشارها ارائه داده و سازوکارهای آن را تبیین کرده اند.
 

اقتصاد یکی از عرصه های مهم حیات بشری بوده و انسان در طول تاریخ رابطه ای تنگاتنگ با این مسئله داشته است. طی سال های اخیر رهبر فرزانه و دوراندیش انقلاب اسلامی با آگاهی کامل از تمرکز دشمن برمقوله اقتصادی و حتی طراحی سناریوی جنگ اقتصادی علیه ملت و کشور ایران، تلاش کردند تا برنامه ها و الگوهای مناسب جهت مقابله با این فشارها ارائه دهند و سازوکارهای آن را تبیین کنند. از همین رو، سال های اخیر را به عناوینی با مضمون اقتصادی نام نهادند.

دین مبین اسلام خواهان عزّت و اقتدار مسلمانان در تمام عرصه ها و از جمله عرصه اقتصادی است و این هدف در پرتو کار و رونق تولید، حاصل می شود. ازاین رو، اسلام برای کار و تولید و سرمایه اهمیّت ویژه ای قائل شده و مسلمانان را به حمایت از آنها دعوت می کند و به منظور رسیدن به عزّت و اقتدار اسلامی، نهادها و افراد مؤثّر در این زمینه را به همکاری فرا خوانده و پیروی از اموری را به آنان توصیه می کند.

هر کشوری برای دستیابی به توسعه پایدار، نیازمند حمایت از تولید داخل در رقابت با کالاهای خارجی است. در ایران نیز مسئولان و اقتصاد دانان بر این باورند که راه رسیدن به توسعه اقتصادی از مسیر تقویت تولید داخلی می گذرد. از این رو با تحقق چنین فرایندی ضمن به حرکت در آمدن چرخ تولید، اشتغال و رونق اقتصادی را بیش از پیش در کشور شاهد هستیم. در ادامه به یکی از مهمترین پیش شرط های توسعه و رونق تولید داخلی می پردازیم.

نقش امنیت در رونق تولید

امنیت رکن اساسی در توسعه و آبادانی هر کشوری محسوب می شود. بدون امنیت، هیچ فرد یا گروهی حاضر به سرمایه گذاری در کشور نخواهند شد. امروز، ناجا با تامین امنیت پایدار نقش مهم و غیر قابل انکاری در رونق تولید و اقتصاد جامعه دارد.

رونق تولید مستلزم وجود زیرساخت هایی است که از مهمترین آن ها می توان به امنیت اشاره کرد. برای ایجاد اشتغال و افزایش تولید نیاز به حضور سرمایه گذاران است و آنان نیز در صورت عدم وجود امنیت حاضر به این کار نخواهند شد. بي شك اساسي ترين هدف ناجا استقرار نظم و امنيت و تأمين آسايش عمومي و فردي است. هنگامي كه پليس در بعد امنيت عيني موفق باشد مي توان انتظار رونق، توسعه و رشد اقتصادی در آن جامعه داشت.

در پایان می توان گفت، نیروی انتظامی با ایجاد امنیتی پایدار به حضور هر چه بیشتر تولیدکنندگان کمک کرده که حاصل آن رونق تولید و عمل به فرمایش حکیمانه فرمانده معظم کل قوا می باشد. یکی از نتایج رونق تولید داخلی، افزایش نرخ اشتغال جوانان است که این خود نقش مهمی در کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی دارد.

 

نویسنده: سرتیپ دوم ستاد علی اکبر جاویدان؛ فرمانده انتظامی استان گلستان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون