نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/5      11:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:164


نسخه چاپی
فرمانده انتظامی ویژه کیش خبرداد:
توقیف 3 فروند شناور حامل سوخت و صید قاچاق در آب های کیش
گروه استان ها - کیش - فرمانده انتظامی ویژه کیش از توقیف یک فروند شناورحامل سوخت قاچاق و 2 فروند شناور که اقدام به صید کوسه ماهی های نادر در آب های این جزیره کرده بودند، خبرداد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "علی اصغر جمالی" فرمانده انتظامی و دریابانی کیش در جمع خبرنگاران با تبریک سال جدید و با اشاره به نامگذاری سال 98 با عنوان رونق تولید توسط مقام معظم رهبری اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال، فرماندهی انتظامی و دریابانی کیش نیز بنابر حسب وظیفه تمام توان خود را به کار گرفته و با هر گونه قاچاق در حوزه سوخت، کالا و صید غیرمجاز به شدت و با قاطعیت تمام برخورد می کند.

وی افزود: در این راستا با هوشیاری کامل گشت دریابانی کیش یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق که از بنادر استان های اطراف در حال عبور از حوزه استحفاظی جزیره کیش بود شناسایی و توقیف شد.

سرهنگ جمالی از دستگیری 5 خدمه این شناور خبر داد و گفت: آنها به طرز ماهرانه ای اقدام به ایجاد مخازن در زیر شناور و جاسازی سوخت در این مخازن کرده بودند که با توانمندی و هوشیاری پرسنل دریابانی، این مخازن کشف و خدمه شناور دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه این شناور حامل حدود 11هزار لیتر سوخت قاچاق بود، افزود: شناور یاد شده برای فروش سوخت به شناورهای خارجی تصمیم به خروج از مرزهای کشور را داشت که توقیف شد.

فرمانده انتظامی ویژه کیش تاکید کرد: تمامی شناورهایی که در سال 97 و 98 اقدام به قاچاق سوخت کرده بودند به استان های همجوار تعلق داشته و تنها از کریدور کیش برای تردد استفاده می کردند و هیچ یک متعلق به این منطقه نبوده اند، همچنین سوخت های توقیف شده به طور کامل در مخازن شرکت نفت تخلیه شد.

وی با تصریح اینکه متاسفانه و به رغم تمامی تلاش های دریابانی کیش مبنی بر جلوگیری از قاچاق سوخت، مسئولان در کشورهای اطراف که شناورهای آن ها اقدام به خرید این سوخت ها می کنند در این خصوص عکس العملی از خود نشان نداده اند، افزود: در سال 97 نیروی انتظامی و دریابانی کیش در حوزه سوخت موفق به توقیف 21 فروند شناور، دستگیر 101 قاچاقچی و کشف 280 هزار لیتر سوخت قاچاق شده است.

کشف صید غیرمجاز 85 کوسه ماهی کمیاب

سرهنگ جمالی همچنین در رابطه با توقیف 2 فروند شناور صیادی غیر مجاز در آب های کیش نیز به خبرنگاران، گفت: 2 فروند شناور که اقدام به صید کوسه ماهی کرده بودند در روزهای گذشته توسط پرسنل دریابانی کیش شناسایی و توقیف شدند.

وی با تاکید براینکه نیروی انتظامی علاوه بر حفظ نظم و امنیت در حوزه خشکی و دریا حمایت از شیلات و آبزیان را نیز در حیطه وظایف خود می داند، اظهار کرد: با توجه به اینکه حراست و صیانت از دریا و محیط زیست دریایی بخشی از وظایف دریابانی است پرسنل این نیرو با هوشیاری و تلاش خود توانستند، 2 فروند شناور که از جزایر اطراف با هدف صید غیرمجاز به ویژه صید نسل های در حال انقراض و حفاظت شده در آب های کیش حضور یافته بودند، توقیف کنند.

فرمانده انتظامی ویژه کیش افزود: این 2 شناور اقدام به صید 85 کوسه ماهی کمیاب کرده بودند که وجود آن ها در محیط زیست دریایی بسیار موثر و حیاتی است.

وی با اشاره به اهمیت برخورد قاطع با متخلفان در حوزه خشکی و دریا در قاچاق کالا، سوخت و یا صید غیرمجاز تصریح کرد: در این رابطه 10 خدمه شناورهای یاد شده دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضائی شدند تا به جرم آنان رسیدگی شود./


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعد



فهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون