نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/8      9:44:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:74


نسخه چاپی
آذربایجان غربی یکی از استان های امن کشور/ اجرای طرح "همسایه بانی" برای اولین بار در استان
گروه استان ها - آذربایجان غربی – رئیس پلیس پیشگیری ناجا در هشتمین جلسه قرارگاه نوروزی امام علی (ع) این استان را یکی از امن ترین استان های کشور عنوان کرد.
 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار "محمد شرفی" در هشتمین جلسه قرارگاه امام علی(ع) استان آذربایجان غربی، با قدردانی از عملکرد پلیس در برقراری امنیت ایام نوروز، اظهار داشت: بر اساس گزارش هایی که ارائه شد، در ایام نوروز امنیت بسیار خوبی در استان برقرار شده که این امر مهم در سایه تلاش و تدابیر اتخاذی محقق شده است.

وی افزود: آمادگی و حفظ هوشیاری پلیس با توجه به حساسیتی که در ماموریت هایش دارد بسیار مهم و اساسی است و می بایست طرح ها و برنامه هایی برای پیش بینی و پیشگیری از وقایع و رخدادها تهیه و تنظیم شوند تا در ماموریت ها خللی حادث نشود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با عنایت به شعار مقام معظم رهبری در سال جدید، همه ما مکلف هستیم که این شعار را نقشه راه خود قرار داده و برنامه ریزی های لازم را جهت حمایت از رونق تولیدات ملی و داخلی مثل مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام دهیم.

سردار "شرفی" ادامه داد: استان آذربایجان غربی یکی از استان هایی است که از نظر شاخص های توسعه و امنیت در سطح بالایی قرار دارد و خوشبختانه انتظامی استان از تمامی ظرفیت ها برای برقراری امنیت استفاده کرده و می توان گفت که استان آذربایجان غربی یکی از امن ترین استان ها است.

وی تصریح کرد: در این ایام با توجه به حجم گسترده مسافرت‌ها و خالي شدن منازل، فعالیت و حضور همه جانبه نیروهای پلیس براي ارتقاء احساس امنيت در جامعه امری ضروری است و تشدید اقدام های مراقبتی و نظارتی و تعامل با ساير سازمان ها، نهادهای امدادی و خدمات رسان می تواند نقش بسیار مهمی در کاهش ناهنجاری ها جامعه داشته باشد.

این مقام انتظامی به اهمیت به كارگيري پليس های افتخاري و نیروهای بسیج و به ویژه طرح ابتکاری "همسایه بانی" که در استان برای اولین بار در پيشگيري از وقوع جرایم استفاده می شود، تاکید و خاطرنشان کرد: این طرح اوج تعامل و قرار گرفتن شهروندان و پلیس در یک جبهه برای مبارزه با جرایم به خصوص سرقت ها می باشد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در پایان با بیان اینکه استان آذربایجان غربی به عنوان مبتکر طرح خلاقانه همسایه بانی است، افزود: چنانچه این طرح به صورت درست در بین شهروندان ترویج و تعمیم پیدا کند، شاهد نتایج بهتر و بیشتری از مبارزه با سرقت و تحقق رویکرد مدیریت پیشگیری از جرایم در سطح جامعه خواهیم بود.

سردار شرفی در خصوص طرح ابتکاری همسایه بانی افزود: در این طرح که برای نخستین بار در سطح استان آذربایجان غربی اجرا شد استفاده از ظرفیت و مشارکت مردمی در راستای برقراری امنیت مردم محور در اولویت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: برای اجرایی کردن این طرح ابتدا کلیه روسا و فرماندهان کلانتری و پاسگاه های استان موظف شدند با توجه به حوزه استحفاظی خود افراد معتمد محلی از جمله هیئت امنای مساجد، شوراها، ریش سفیدها و در مجموع افرادی که مورد وثوق مردم و پلیس باشند را شناسایی کنند و سپس با تشکیل جلسات توجیهی به آنان آموزش داده شد که در کوچه ها و خیابان ها با مشاهده هر گونه حرکات، افراد یا خودروهای مشکوک موضوع را به کلانتری مربوط به محل خود گزارش کنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان این که پیشگیری از سرقت و دستگیری بیش از 400 نفر در سطح استان از نتایج اجرای این طرح بود، گفت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد که این طرح فراگیر تا از وقوع جرم سرقت پیشگیری شود./

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون